Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Analı kızlı

Osmaniye’de babalar ve oğullarından sonra bu kez de anneler ve kızları kampta buluştu. Yapılan sportif müsabakalarda annelerle kızları dereceye girmek için kıyasıya yarıştı

Giriş Tarihi: 1.11.2016
Analı kızlı
Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'ne bağlı Kız Yusuflu köyünde bulunan Aslantaş Gençlik Kampı'nda 'Anne ve kız kamptayız' etkinliği düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen 'Anne-Kız, Baba- Oğul kamptayız' projesi kapsamında Osmaniye ve çevre illerden katılan yaklaşık 150 kamp üyesi annekız teknolojiden ve günlük hayatın monoton yaşamından uzakta birbirlerine daha fazla vakit ayırmanın keyfini yaşadı. Kamp süresince katılımcılar paintbal, okçuluk, mini golf, matrak, halk oyunları, el sanatları ve sportif faaliyetler yaptı.
Etkinliğin ilk halkasında bir araya gelen baba ve oğullarından sonra bu kez annelerle kızları kampta buluştu. İki gün süren kamp süresince çok eğlendiklerini, aileler arasında dostluk ve arkadaşlık bağlarının çok güçlendiğini söyleyen anneler ve kızları, "Yeni insanlar tanıdık, yeni arkadaşlıklar kurduk. Dayanışmanın, paylaşmanın önemini kavradık. Yaptığımız sportif yarışmalar annelerle kızları arasındaki güçlü dayanışmayı daha da etkili hale getirdi" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Analı kızlı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN