Demokrasi Kavşağı sona doğru geliyor

Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanı Mehmet Akça (solda) ile Basın Daire Başkanı Hamit Küçükbatur yetkililerle çalışma alanında inceleme yaptı.

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Demokrasi Kavşağı sona doğru geliyor

Mersin'in trafik sorununun çözülmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi'nce yapımı süren ve 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ismi Demokrasi Kavşağı olarak değiştirilen bat çık projesinin inşaatının yüzde 74'ünün tamamlandığı, kavşağın aralık ayı ortalarında hizmete gireceği bildirildi. Büyükşehir tarafından daha önce de Tulumba Bat çık projesi hayata geçirilmişti.

YÜZDE 74'Ü TAMAM
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanı Mehmet Akça, bat çık inşaatının yüzde 74'ünün tamamlandığını, kent trafiğini rahatlatmak için hazırlanan projelerin birbiri ardına hayata geçirileceğini söyledi. İnşaat zemininde bulunan sert kayalar nedeniyle çalışmaların 10-15 gün aksadığını belirten Akça, "Buradan saatte 800 aracın geçeceğini tahmin ediyoruz" dedi. İnşaat çalışmaları bittikten sonra, kuzey-güney istikametinde üstten, batı-doğu istikametinde de alttan olmak üzere 500 metrelik bat çık projesinin hayata geçirilmiş olacağını ifade eden Başkan Mehmet Akça, Demokrasi Kavşağı Bat Çık projesinden sonra, Mezarlık-1 ve Mezarlık-2 kavşaklarıyla kentin daha mükemmel bir görüntü ve rahatlığa ulaşacağını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi Kavşağı sona doğru geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN