Dünya güçlü bir Türkiye istemiyor

Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanı İlker Astarcı, “Artık her gün büyüyen, güçlenen, söz sahibi bir Türkiye var ve dünya böyle bir Türkiye’yi istemiyor” dedi

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Dünya güçlü bir Türkiye istemiyor

Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanı İlker Astarcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın '15 Temmuz'u unutmayacağız ve unutturmayacağız' sözü doğrultusunda '15 Temmuz' programları kapsamında bir dizi konferans vermek üzere Adana'ya geldi. Öğrenciler ve silim toplum kuruluşlarına seslenen Astarcı, "Artık her gün daha da büyüyen, her gün daha da güçlenen bir Türkiye var. Ve böyle bir Türkiye'ye dünya hiç alışık değil. Nüfusunun yüzde 99'u Müslüman olan bir Türkiye'nin güçlenmesi istenmiyor" dedi. Gündüz saatlerinde, 15 Temmuz şehitlerinden Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine'nin adının verildiği ortaokul ile Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde çeşitli okullardan gelen öğrencilere birer sunum gerçekleştiren İlker Astarcı, akşam saatlerinde ise Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli'nde, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

LANETLİ BİR GECE
Akşamki toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mahmut Demirtaş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda Halkla İlişkiler Başkanımız Sayın İlker Astarcı, Adana'ya geldi. Kendisini ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye 15 Temmuz'da çok lanetli bir gece yaşadı. Bu hainliğin acısını ve etkilerini tüm benliğimizde hissettik" dedi.

"HAZMEDEMİYORLAR"
STK temsilcilerine yönelik konferansını gerçekleştiren İlker Astarcı, "Artık eski Türkiye yok. Her gün daha da büyüyen ve dünya çapında her konuda söyleyecek sözü olan bir Türkiye var. Ve böyle bir Türkiye'ye dünya hiç alışık değil. Nüfusunun yüzde 99'u Müslüman olan bir Türkiye'nin güçlenmesi istenmiyor. Devletimizin güçlenmesini hazmedemeyen odaklar, ülkemiz ve dünya tarihine geçen bir vahşete imza attılar" diye konuştu.

"KORKUYU SÖKÜP ALMIŞ"
Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde olduğunu ve milletin gösterdiği kahramanca mücadeleye şahit olduğunu anlatan Astarcı, "O gece gördük ki Cenab-ı Allah bu milletin göğsünden korkuyu söküp almış. Halkımızın gösterdiği kahramanlık, demokrasi tarihimize altın harflerle kazındı. Düşmanın bile yapmadığını bu hainler yaptı. Düşman bile savaş halinde TBMM'yi bombalamadı ancak bu hainler kendi milletinin evini, kendi meclisini bombaladı" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya güçlü bir Türkiye istemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN