Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Final Okulları’nda Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyetin 93’üncü yılı Adana Final Okulları’nda coşkuyla kutlandı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırladıkları programlarda coşku dolu anlar yaşandı

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Final Okulları’nda Cumhuriyet coşkusu

En büyük bayramımız olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Adana Final Okulları'nda her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla kutlandı. Öğrencilerin hazırladıkları kutlama programlarında birlik ve beraberliği pekiştirecek anlar yaşandı. Kutlama programları okul bahçesinde başladı, tiyatro salonunda devam etti. Öğrenciler, öğretmenler, idareciler ve öğrenci velileri çok eğlendi. Adana Final Okulları Genel Müdürü M. Turhan Orhan, "Cumhuriyet çocuklarımıza kalan son mirasımızdır. Biz geçmişimizle ve tarihi şahsiyetimizle gurur duymalıyız. Cumhuriyet her zaman haykırmayı emreder, korkaklığı değil. Cumhuriyet çalışmayı emreder, saltanat sürmeyi değil. Çünkü Cumhuriyet özgürlüktür. Cumhuriyet, dünya döndükçe bu topraklarda var olacaktır" dedi.

DAVUL ŞOV BEĞENİLDİ
Okul bahçesinde başlayan programda söylenen marşlar, halk oyunları ve dans gösterileri, oratoryo ve davul şov yer aldı. Tiyatro salonunda devam eden program ise öğrencilerin piyano dinletisi, koronun seslendirdiği marşlar, halk oyunları gösterisi ve okul orkestrasının ardından salonu dolduran tüm izleyicilerin 10. Yıl Marşı'nı birlikte seslendirmesiyle sona erdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Final Okulları’nda Cumhuriyet coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN