Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitap fuarını 5 günde 43 bin kişi ziyaret etti

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Kitap fuarını 5 günde 43 bin kişi ziyaret etti

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz şehitleri ve Ömer Halisdemir anısına düzenlenen Uluslararası 3. Kitap ve Kültür Fuarı'nı 5 günde 43 bin kişinin gezdiği bildirildi. İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük ikinci fuarına 227 şair ve yazar 256 yayınevinin katıldığı bildirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, "Kitabın hayatımızın temel eşyası olduğunu aşılamak için çalışmalarımız devam edecek" dedi.

KİTAPLARLA HAŞIR NEŞİR
Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde açılan kitap fuarına gösterilen ilgi kent yöneticileri ile yayınevi sahiplerini mutlu etti. Fuardaki stantları gezerek okurlarına kitap imzalayan şair ve yazarlarla sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erçok, "Kitap Fuarına 5 günde 43 bin kişinin gelmesi ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Her gün 10 bini aşkın insan buraya gelip kitaplarla haşır neşir oluyor. İnsanlar okudukları kitabı belki bir an olsun hatırlamayabilir ama burada okudukları kitabın yazarlarıyla tanışması onların hafızalarına kazınıyor" diye konuştu.

HER EVDEN EN AZ BİR KİŞİ
Fuara gelenlerin çoğunun gençlerden oluşmasının ayrı bir mutluluk kaynağı olduğunun altını çizen Başkan Fatih Erkoç, "Görüyoruz ki amacımıza ulaştık. Büyükşehir Belediyesi olarak tek arzumuz kitap girmeyen evin kalmaması. Her aileden en az bir kişiye okuma alışkanlığı kazandırırsak ne mutlu bize. Bir evde bir kişi kitap okursa o da bir kişiyi teşvik eder. İşte o zaman analizi, bilgilendirmeyi, doğruyu, yanlışı bilinçli bir şekilde irdelenmesini sağlarız" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap fuarını 5 günde 43 bin kişi ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN