Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskenderun rüzgârı Başkent’te esiyor

Ankara’da kapılarını açan 5. Hatay Günleri, çok hareketli anlara sahne oluyor. Hatay’ın bütün zenginliklerinin sergilendiği Hatay Günleri’nde konuklara özel ikramlarda da bulunuluyor

Giriş Tarihi: 4.11.2016
İskenderun rüzgârı Başkent’te esiyor
Ankara'da Hatay Günleri'nde İskenderun rüzgârı esiyor. Her yıl büyük bir katılımla gerçekleşen ve bu yıl 5'incisi düzenlenen Hatay Günleri, Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilere açtı. Hatay'ın her yönü ile anlatıldığı, tanıtıldığı Hatay Günleri'nde en büyük ilgiyi İskenderun Belediyesi'nin açtığı stant gördü.

KATILIM ÇOK YÜKSEKTİ
2-6 Kasım 2016 tarihleri arasında açık olacak Hatay Günleri'nin açılış törenine Başbakan Yardımcı Veysi Kaynak, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Ankara Valisi Ercan Topaca, Hatay milletvekilleri Mehmet Öntürk, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem, Necmettin Ahrazoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, ilçe belediye başkanları, iş adamları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

ANKARALILARI DAVET ETTİ
Belediye Başkanı Seyfi Dingil, standa gelen her konukla yakından ilgilendi, İskenderun'u anlattı, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hatay'ın ve İskenderun'un pek çok medeniyetin beşiği olduğuna dikkat çeken Başkan Seyfi Dingil, bölgenin tanıtımına katkı sunmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi, tüm Ankaralıları Hatay'a davet etti. Ankara Valisi Ercan Topaca ise medeniyetlerin beşiği olarak bilinen Hatay'ın, anlatmakla tarif edilemeyeceğini, ziyaret edilmek suretiyle bu eşsiz coğrafyanın her yönüyle teneffüs edilmesi gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun rüzgârı Başkent’te esiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN