Batı, Suriye’deki vahşeti seyrediyor

Giriş Tarihi: 7.11.2016
Batı, Suriye’deki vahşeti seyrediyor

TBMM İçişleri Komisyonu üyeleri Hatay, Kilis ve Gaziantep'te yaşayan Suriyeli muhacirlerin yaşam alanlarını inceledi. TBMM İçişleri Komisyonu üyelerine, Reyhanlı ilçesinde İHH yetkilileri tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, "Burada gördük ki ibadethanelerden spor alanlarına, okullarına kadar her şey düşünülmüş. Biz bunları yaparken Batı Suriye'de yaşanan vahşeti seyrediyor" dedi.

25 MİLYON EKMEK
Komisyon üyeleri, gıda maddelerinin üretildiği İHH Suriye Çalışmaları Lojistik Merkezi'ni ziyaret etti. Ekmek Fabrikasını gezen komisyon üyeleri günde yaklaşık 150 bin ekmeğin hazırlandığı ve 30 kişinin çalıştığı fırında bugüne kadar 25 milyon ekmeğin üretildiğini söyledi. Komisyon üyeleri, 100 bin metrekare alana sahip, içerisinde 55 ev, 2 okul, 1 mescit, 2 spor alanı, 1 psikolojik destek birimi ve 1 sağlık birimine sahip yaşam alanında toplam 990 yetim çocuğun barınacağını bildirildi.

EN BÜYÜK YIKIM
İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, "İHH'yi ve Katarlı kuruluşu tebrik ediyorum. Suriye'de tarihin kaydettiği en büyük vahşetlerden birisi yaşanıyor. Ve Batı bu vahşeti seyrediyor. Ama başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümet olarak acıları hafifletmek amacıyla milletimizle bütünleşerek elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı, Suriye’deki vahşeti seyrediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN