Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırıkhan ilçesine doğalgaz geliyor

Kırıkhan uzun zamandır beklediği doğalgaza kavuşuyor. Hatay Valisi Erdal Ata, tesislerin tamamlanmasıyla ilçede hava kirliliğinin tarihe karışacağını söyledi

Giriş Tarihi: 10.11.2016
Kırıkhan ilçesine doğalgaz geliyor
Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde doğalgaz temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine Vali Erdal Ata, AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. Vali Erdal Ata, insanoğlunu bekleyen en önemli sorunların başında çevre kirliliğinin geldiğini belirterek, "İnşallah bu tesisler bittikten sonra Kırıkhan'da hava kirliliği sorunu kalmayacak" dedi. Vali Ata, doğalgaz tesisleri yapıldıktan sonra Kırıkhan'da yaşayan vatandaşların kirli havayı teneffüs etmeyeceklerini belirterek, "Dünyada sanayileşmenin artması, kentleşmenin yoğunlaşması sebebiyle çevre ile ilgili yaşanan sorunlar da artmış, insanoğlunu bekleyen en büyük tehlikeler arasına girmiştir. Kırıkhan'da yaşanan hava kirliliği buna örnek. Bu tesisler yapılıp bittikten sonra Kırıkhan'da yaşayan vatandaşlarımız artık o kirli havayı solumayacak" dedi. AK Parti Milletvekili Mehmet Öntürk, hizmetler için birlik ve beraberliğin olması gerektiğini ifade etti. Öntürk, "Bugün bir ilçenin, bir şehrin sağlık anlamında, gelişmişlik anlamında çok önemli bir yatırımının temelini atıyoruz. Bizim öncelikli hedefimiz hizmet oldu, hizmet olmaya da devam ediyor. Bu hizmetlerin olması için düzgün bir yönetimin, istikrarın olması gerekiyor. Bu milletin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekiyor" diye konuştu.

TAHTAKÖPRÜ BARAJI
Türkiye'nin 15 Temmuz'dan sonra birlik ve beraberliğini pekiştirdiğini kaydeden Öntürk, "Bu millet sayesinde bugünlere geldik. Hamdolsun programlarımıza aksatmadan devam edeceğiz. Bu ovanın can damarı olan Tahtaköprü Barajı'nın yükseltilmesi ihalesi vardı. Bir iki ay önceden tarih vermiştik. Ama 15 Temmuz gibi alçak bir saldırı gerçekleşti. Buna rağmen ihalemiz yapıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırıkhan ilçesine doğalgaz geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN