Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitlerimizin adı ölümsüzleşti

Giriş Tarihi: 10.11.2016
Şehitlerimizin adı ölümsüzleşti

Vatan uğruna canlarını veren şehitlerimizin adlarının ölümsüzleştirilmesi için Yüreğir Belediye Meclisi karar aldı. İlçedeki birçok parka şehitlerin isimleri verildi

Yüreğir Belediye Meclisi aldığı kararla, vatan uğruna canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin isimlerini parklara verdi. Yüreğir'de daha önce Atakent Mahallesi'nde yaptırılan parkın adının Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın teklifi ile "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı" olması için Meclis'ten karar alınmıştı. Böylece şehitlerin adı sonsuza dek anılacak. "Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için gözlerini kırpmadan şahadet şerbetini içen vatan evlatları için ne yapsak az" diyen Başkan Mahmut Çelikcan "Vatanı, milleti, toprağı için şehit olan güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızın adını Meclisimizin kararıyla onların aziz hatırasını yaşatmak amacıyla ilçemizde bulunan parklara verdik. Şehit olan arkadaşlarımızın adını buralarda yaşatacağız" dedi.

İSİMLERİ VERİLDİ
Selahattin Eyyübi Mahallesi'ndeki 1 nolu çocuk parkına Ankara Gölbaşı Özel Harekat Merkezi'ne yapılan saldırıda şehit düşen polis Memuru Ahmet Oruç'un adı verildi. Yine aynı saldırıda şehit olan ve Ahmet Oruç'un ikizi olan Mehmet Oruç'un adının ise Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde yapılan 2 nolu çocuk parkına verilmesi kararlaştırıldı. 3 nolu çocuk parkına ise Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Özel Harekat Polisi Ebubekir Durmuş'un isminin verilmesi uygun görüldü.

AİLENİN İSTEĞİ OLDU
Van Çaldıran ilçesi Tendürek geçidinde şehit olan Uzman Onbaşı Muhammet Oruç'un adı Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde yapılan 5 nolu çocuk parkına verildi. Nusaybin'de şehit olan P. Kmd. Uzman Çavuş Kadir Demiryürek'in adı Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde yeni yapılan çocuk parkında yaşatılacak. Şehit Astsubay Kenan Yıldız'ın ismi ise Abdioğlu Mahallesi'nde yapımı tamamlanan çocuk parkına verilerek ailenin isteği yerine getirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitlerimizin adı ölümsüzleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN