Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rusya krizinin etkileri azalıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, “İnşallah ticaretimiz kısa sürede hemen hemen krizden önceki duruma dönecek” dedi

Giriş Tarihi: 12.11.2016
Rusya krizinin etkileri azalıyor
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sektör temsilcilerinin görüş, sorun ve önerilerinin alınacağı 'Yaş Meyve-Sebze, Kuru Meyve ve Seracılık Dış Pazar Sektör Toplantısı', Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin (AKİB) ev sahipliğinde Mersin'de yapıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Rusya ile yaşanan krizin tarım sektörü üzerinde ağır bir baskı ve yük oluşturduğunu, artık bunun sonuçlarının giderilmeye başlandığını belirterek, "İnşallah ticaretimiz kısa sürede hemen hemen krizden önceki duruma dönecek" dedi.

SİNERJİ OLUŞUYOR
Mersin'deki toplantının sektörel anlamda 4'üncü toplantı olduğunu ifade eden Daniş, "Daha önce süt, beyaz et ve yumurta, dondurma sektörleriyle bir araya geldik. Bugün de yaş sebze-meyve, kuru meyve, seracılık sektör temsilcileriyle bir araya geldik. Buradaki amacımız, sektörümüzün üretimden pazara kadar yaşadığı sorunları birinci ağızdan yetkililerden dinleyip, Bakanlık olarak biz ne yapabiliriz sektör için, bunun arayışı içindeyiz. Bu toplantılarda hem bir sinerji oluşturuyoruz hem de sektörle Bakanlığımız arasında aslında yeni bir iletişim kanalı da oluşturmuş oluyoruz" diye konuştu. Rusya ile Türkiye arasında uçak düşürme ile başlayan krizin üreticiler ve ihracatçılar üzerindeki etkilerine değinen Daniş, "Geçtiğimiz dönemde özellikle Rusya ile yaşamış olduğumuz sorun, üreticimiz üzerinde, sektörler üzerinde, tarım ürünleri üreticisi üzerinde ağır bir baskı ve yük oluşturdu. Artık bunun sonuçları yavaş yavaş giderilmeye başlandı. Evet, bir süreç başladı ama bazı ürünlerle ilgili ağır işleyen bir süreç var. Bunun daha da hızlandırılması niyetini taşıdığımızı, Bakanımızın bu amaçla Soçi'ye ciddi bir heyetle katılacağını ifade ettik" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya krizinin etkileri azalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN