Türkiye’nin gücünü tasfiye edeceklerdi

Hatay’da düzenlenen 15 Temmuz Ve Yeni Türkiye konferansında konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, “Becerebilseler gücümüzü tasfiye edeceklerdi” dedi

Giriş Tarihi: 13.11.2016
Türkiye’nin gücünü tasfiye edeceklerdi
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Hatay RORO Yönetim Kurulu tarafından Antakya Belediyesi'nin desteği ile düzenlenen '15 Temmuz ve Yeni Türkiye' konulu konferansa katıldı. 15 Temmuz'un en önemli gerekçelerinden birisinin Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin gücünü tasfiye etmek olduğunu söyleyen Külünk, "15 Temmuz darbe girişiminin nedenlerinden bir tanesi de Hatay'ı yalnızlaştırmaktı" dedi. Külünk konuşmasında şunları söyledi: "1939'da anavatana katılma kararıyla aslında küresel güçleri bu topraklardan 1939'un 30 Haziran'ın da tasfiye ettik. 1939'da anavatana katılma kararının alındığı bu mecliste, 15 Temmuz'u konuşmak başka bir pencereyi gerektirir. Çünkü 15 Temmuz, tek bir pencereden bakılarak anlaşılacak bir kalkışma değildir. 15 Temmuz işgal girişiminin en önemi hedeflerinden biri Hatay'ı kırmak ve Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin etkisini ortadan kaldırmaktı."

STRATEJİK ÖNEMİ BÜYÜK
Konuşmasının devamında Doğu Akdeniz'de etkin bir rol oynayan Türkiye'nin varlığını yok etmenin darbe girişimindekilerin amaçları arasında olduğunu söyleyen Külünk, "Önümüzdeki yüzyılı şekillendirme adreslerinin en önemli yeri Doğu Akdeniz. Eğer o gece başarılı olsalardı size kahramanlık öyküsü perspektifinden bakan bir 15 Temmuz konuşmayacaktım. Sizi rahatsız etmeye geldim. Zihin dünyalarınızı zorlamaya geldim" diye konuştu.

Konferansa Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Hatay RORO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güler, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, İl Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Alparslan ve davetliler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin gücünü tasfiye edeceklerdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN