Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaymakamlık Yıldız ailesine ev yaptırdı

Giriş Tarihi: 18.11.2016
Kaymakamlık Yıldız ailesine ev yaptırdı

Hatay’da kapısı, penceresi olmayan bir inşaatta yaşam mücadelesi veren Yıldız ailesine devlet sahip çıktı. Antakya Kaymakamlığı prefabrik ev yaptırdığı aileyi soğuktan kurtardı

Hatay'da kapısı, penceresi olmayan bir inşaatta yaşayan 3 çocuklu Yıldız ailesine devlet sahip çıktı. Kış yaklaşırken zor durumda yaşayan aileye Antakya Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile prefabrik ev yaptırdı. Üçgedik Mahallesinde yaptırılan prefabrik evi Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop aileye teslim etti. Tortop, ev eşyalarının da Antakya SYDV tarafından karşılanacağını söyledi. Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, "Yıldız ailesinin zor şartlarda yaşadığını basınımızın aracılığı ile öğrendik ve hemen harekete geçtik. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan arkadaşlarımız geldi. Durumu inceledi. Hakikaten Armağan Hanım 3 çocuğu ile beraber açıkta kalıyormuş. Babası bu yeri tahsis etti. Biz de ailemize, 20 gün gibi kısa bir süre içerisinde bu prefabrik evi yaptırdık" dedi.

ÇOCUKLARI OKUYACAK
Yardıma muhtaç durumda bulunan vatandaşlara sahip çıktıklarını ifade eden Kaymakam Tortop, "Armağan Hanım'ın 3 tane okuyan çocuğu var. Hepsi güzelce okuyacak, devletine, milletine, vatanına yararlı birer insan olarak yetişecekler. Biz SYDV olarak hem evleri oturulmayacak durumda olan vatandaşlarımıza, hem de evsiz olanlara yardım yapıyoruz. Devletin şefkat eli her zaman yanlarında" diye konuştu. Çocukları ile birlikte ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan Armağan Yıldız, "Kaymakamımızdan ve büyük yetkili ağabeylerimizden Allah bin kere razı olsun. Bizim yüzümüzü, benim çocuklarımın yüzünü güldürdüler. Allah daim etsin ve onları da aileleri ile birlikte güldürsün. Allah devletimize zeval vermesin. Bizi mutlu ettiler ne kadar teşekkür etsek azdır. Olmayanlara da Allah versin bizim gibi nice insanlar var. Onlarında Allah yüzlerini güldürsün" dedi. Artık soğukta ders çalışmayacağı için mutlu olduğunu söyleyen lise 1. sınıf öğrencisi Muhammet Ali Yıldız da, "Çok mutluyum, bir evimiz oldu. Çalışacak bir masamız, odamız sıcak bir yuvamız var. Bundan sonra derslerime daha iyi çalışacağım. Daha önce çalışamıyordum. Hava soğuktu ve penceresiz bir evde kalıyorduk. Şimdi Allah izin verirse daha çok çalışacağım" diye konuştu.

İNŞAATTA YAŞIYORLARDI
Eşi tarafından terk edilen Armağan Yıldız, 3 çocuğu ile birlikte kapısı penceresi olmayan bir inşaatta yaşıyordu. Tarım işçiliği yaparak kızları Yağmur ve Sara ile oğlu Muhammet Ali'yi okutmaya çalışan Yıldız, ev sahibi olmanın sevincini yaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaymakamlık Yıldız ailesine ev yaptırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN