Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atık sular biyolojik olarak arıtılacak

Yapımı devam eden Kahramanmaraş Atıksu Arıtma Tesislerinin tamamlanmasıyla kentteki atık sular biyolojik olarak arıtılacak

Giriş Tarihi: 19.11.2016
Atık sular biyolojik olarak arıtılacak
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, atıksu arıtma tesisinin inşaatının yüzde 55'inin tamamlandığını ifade ederek, "Geriye kalan bölümler ve çevre düzenlemeleri de hızla tamamlanarak tesisi halkımızın hizmetine sunacağız. Atıksu Arıtma Tesisi devreye girince tüm atıklar biyolojik olarak arıtılacak" dedi. Aksu Nehri ve Sır Barajı ile civarındaki organik yaşamın korunması için büyük önem arz eden Atık Su Arıtma Tesisi'nin üç ünitede çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Erkoç, "Çevreci ve modern bir şehir için, gelecek nesillere daha modern, daha yaşanabilir bir Kahramanmaraş bırakmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz" diye konuştu.

ÇEVREYİ KORUYACAK YATIRIM
Gayberli mevkiinde yapılmakta olan tesis, 2033 yılına kadar Kahramanmaraş'ın atık sularının arıtımını sağlayacak şekilde planlandı. Atıksu Arıtma Tesisi tamamlandığında biyolojik atıksu arıtma yapılacak. Atık suların çevreye verebileceği zararları engelleyen arıtma işlemleri, özellikle Sır Barajı havzası için hayati önem taşıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atık sular biyolojik olarak arıtılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN