Uluslararası Final Üniversitesi açıldı

Giriş Tarihi: 19.11.2016
Uluslararası Final Üniversitesi açıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için anlamlı ve yüksek değer taşıyan 15 Kasım günü adanın yepyeni ve iddialı üniversitesi “Uluslararası Final Üniversitesi”nin resmi açılışı gerçekleşti

Türkiye'nin 37 yıllık eğitim markası Final Eğitim Kurumları ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin önemli turizm ve taşımacılık yatırımcısı olan DMG şirketler grubu ortak iştiraki ile kurulan Uluslararası Final Üniversitesi Çatalköy yerleşkesinin ilk hizmet ortamlarının resmi açılışı, büyük idealin ilk ayağının verdiği heyecanla yapıldı.

KATILIM YÜKSEK OLDU
Açılış törenine, KKTC İçişleri Bakanı Kutlu Evren, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, KKTC Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, milletvekilleri, Aydın Üniversitesi ve Gelişim Üniversitesi mütevelli heyeti başkan ve üyeleri, kaymakamlar, belediye başkanları, akademisyenler ve davetliler katıldı.

ULUSLARARASI BAŞARILAR
Rektör Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak, Uluslararası Final Üniversitesi'nin kuruluş ilkelerini, vizyonunu ve hedeflerini anlattı. UFÜ'nün yetiştireceği öğrencilerin işverenler tarafından aranan bireyler olması için çaba göstererek, lider bir eğitim kurumu olacaklarını, kurum olarak uluslararası anlaşmalar, akreditasyonlarda başarı göstereceklerini söyledi. Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ve UFÜ Mütevelli Heyeti Üyesi İbrahim Taşel, dünyanın sayılı eğitim kurumlarından biri olma hedefi ile atılan adımda öğretim kalitesinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs'taki yaşam kültürüne dikkat çekerek, ailelerin gönül rahatlığı ile evlatlarını gönderebilecekleri güvenli bir ada olduğunu vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası Final Üniversitesi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN