Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Niğde Offroad Türkiye’de iddialı

2003 yılında 4 kişi ile kurulan Niğde Offroad Kulübü bugün sporcu sayısını 40’a yükselterek, kendilerine rakip aramaya başladı

Giriş Tarihi: 23.11.2016
Niğde Offroad Türkiye’de iddialı
Niğde'de offroad sporuna ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. 4 arkadaşın 2003 yılında kurduğu Offroad Kulübü, sporcu sayısını 13 yılda 40 çıkardı. Diğer dallara göre adrenalini yüksek, heyecan verici bir spor olan offroad üyeleri Türkiye'de düzenlenecek yarışlar için hazırlık yapıyor. Gümüşler Barajı'nda kendileri tarafından geliştirilen pistte çalışmalarını sürdüren Niğde Offroad Kulübü üyelerinin çalışmalarına aileleri de eşlik ediyor.
Kulüp Başkanı Ümit Kaya'nın eşi Nalan Kaya, bu sporu yapmak için özel bir araca ihtiyaç olduğunu belirterek, "Eşim ve arkadaşları Offroad Kulübünü kurduklarında onların bu konuya olan ilgisi biz eşleri de etkiledi. Bu sporda kadın olarak biz de varız dedik. Şimdi onlar nereye bizde oraya. Kadın Offroad sporcuları olarak kadınların bu spora bakış açısını tahmin ediyoruz" dedi. Derya Oruçözer ise kadınları offroad yapmaya ve heyecanı yaşamaya davet etti.
Bu sporu profesyonel olarak yapan kurucu üyeler Mevlut Orul, Yusuf Çanakçı, Bülent Özer de heyecanı tatmak isteyen herkesi kulüplerin beklediklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niğde Offroad Türkiye’de iddialı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN