Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’cüler askerlik şubesi gibi çalışmış

Giriş Tarihi: 25.11.2016
FETÖ’cüler askerlik şubesi gibi çalışmış

Kahramanmaraş merkezi 17 ilde sürdürülen FETÖ operasyonunda 51 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 29’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Örgüt mensuplarının askerlik şubesi gibi çalıştığı ortaya çıktı

FETÖ'nün askeri okullara öğrenci yetiştiren ve askeri okulların giriş sınavlarının sorularını veren yapısının Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde köylerden maddi imkânları yerinde olmayan ailelerin çocuklarını alarak İzmir Yamanlar'da bir evde çeşitli testlere tabu tuttuktan sonra kimin nereye yerleştireceklerine karar verdikleri ortaya çıktı. Lise çağındaki çocukların ise Kulelu ve Işıklar Askeri Lisesi'ne girmesine de FETÖ'nün hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz'ün belirlediği bildirildi.

17 İLDE FETÖ OPERASYONU
Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele KOM Şubesi ekipleri, bir süre önce merkezi Kahramanmaraş olan Adıyaman, Konya, Şanlıurfa, Malatya, Ordu, Iğdır, Ankara, Mardin, Muğla, Kars, Antalya, Kayseri, Kütahya, İstanbul, Erzincan ve Bingöl'de yapılan operasyonlarda aralarında subay, astsubay ve öğretmenlerin bulunduğu 51 kişiyi gözaltına aldı. Emniyette sorgulanan FETÖ'cülerden 29'u çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Öğretmen, TSK personeli ve sivillerden oluşan FETÖ'cülerin çocukları küçük yaştan itibaren izlemeye aldıkları bildirildi. Örgüt üyesi öğretmenler, maddi durumu iyi olmayan zeki çocuklarını öncelikle örgütün dershane ve okullarına yönlendirdiği belirlendi. Burada eğitilen çocuklar, örgütün sivil kanadı ve öğretmen abiler tarafından sürekli takip edildi, TSK içindeki abiler ise sınav döneminde devreye girerek soruları verip bu çocukların askeri okulları kazanmasını sağladı. SABAH Güney'in ulaştığı bilgiye göre, FETÖ'nün tuzağına düşürdüğü çocukların verdiği ifadeler, örgütün adeta bir askerlik şubesi gibi çalıştığını ortaya çıkardı. K.A., Y.D., N.S. ve E.İ adlı örgütün 'asker abisi' dediği kişiler ifadelerinde şunları söyledi:

KAYIT ALTINA ALINIYOR
"Okullarda öğretmenlerin belirlediği zeki çocukların aileleriyle görüşüp, çocuklarını bize teslim etmeleri halinde istikballerinin garanti olacağını söylüyorduk. Ailelerin yüzde 90'ı bunu 'hayatı kurtulsun. Allah sizden razı olsun' diye çocuklarını veriyordu. Biz lise çağındaki çocukları alıp İzmir Yamanlar'da Fetullah Gülen'e ait villalara yerleştiriliyor. Günlerinin 24 saatini rapor ediyorduk. 50 günün sonunda bu çocukların aileleri dahil tüm bilgilerini vücut yapılarına varıncaya kadar 60 ayrı başlık altında kayıt altına alıyorduk. Listeleri elektronik ortamda 'askerin en büyük ağabeyi' olarak bildiğimiz Adil Öksüz'ün mailine gönderiyorduk. Adil Öksüz'ün bizden geldiğini bilmesi için özel kodumuzu yazıyorduk. Bir hafta sonra giden liste aynı yolla bize geri geliyor, bu çocuklardan hangisinin askeri liselere yerleştirilmesi gerektiği belirtiliyordu. Listede adı belirlenen çocukları bu kez askeri liselere hazırlıyorduk. O listeden hiç kimse elenmiyor, tamamı askeri liselere yerleştiriliyordu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cüler askerlik şubesi gibi çalışmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN