Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kültür Evleri eğitim yuvası

Giriş Tarihi: 26.11.2016
Kültür Evleri eğitim yuvası

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 90 branşta 800 ayrı kursla vatandaşlara ücretsiz eğitim verildiğini belirterek, “Kültür merkezlerimiz bir eğitim yuvası gibi” dedi

Yüreğir'de 7 yıl gibi kısa bir sürede, 11 Kültür Evi ve 1 Kültür Merkezi yapılarak hizmete girdi. Kültür Evleri'nde 90 branşta 800 ayrı kursla ücretsiz meslek edindirme ve el sanatları eğitimleri verildiğini belirten Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Özellikle ev kadınlarından oluşan yılda 30 bin vatandaşlarımızı yeniden sosyal üretim zincirine dahil eden projeler uygulanıyor. Sosyal belediyecilikte Yüreğir bölgenin parlayan yıldızı haline geldi'' dedi.

90 FARKLI BRAŞTA KURS
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, hizmete giren Kültür Merkezlerinden her yıl 30 bin kişinin yararlandığını belirterek, "90 farklı branşta mesleki, eğitsel, sertifikalı kurslar, aile içi iletişime yönelik seminerler, evlilik öncesi, okul öncesi gibi bilgilendirme seminerleri, istihdama yönelik bilgisayar, kaynak, aşçılık, kuaför, giyimnakış kursları vb. ile vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Eğitim destekli kurslardan binlerce dar gelirli öğrenci yararlanıyor" diye konuştu. Kurslarımıza katılan öğrencilerimizin kitaplarını biz veriyoruz. Birçok öğrencimiz bu kurslar sayesinde çok güzel okullara yerleşiyorlar. 2010 yılından bu yana her yıl ortalama 2000 öğrencimiz TEOG, LYS, KPSS gibi kurslarımızdan faydalanmaktalar. Son üç yılda 1895 öğrencimiz Anadolu Lisesi sınavlarını kazandı. Bu yıl 665 öğrencimiz Anadolu lisesini kazandı'' şeklinde konuştu.

PROJE MERKEZİ OLDU
Kültür Evleri'nde birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Çelikcan şöyle dedi: ''Bölge insanımızı her alanda kalkındırmak için Kalkınma Bakanlığımız, AB Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın destekleri ile bugüne kadar birçok sosyal projeler gerçekleştirdik. 33 STK ile ortaklaşa SODES, Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, Ulusal Ajans, Gençlik Spor Bakanlığı projelerimiz olmuştur. Bu projelerden yaklaşık 6 milyon hibe desteği sağlanarak Yüreğir'e Yüreğirliye kazandırılmıştır"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür Evleri eğitim yuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN