Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bin oğlum olsa bu uğurda şehit olur’

Adana Valiliği açık otoparkında bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit olan Kadir Kırbaç’ın babası Mehmet Ali Kırbaç, “Oğlumun hem düğününü hem de cenaze merasimini yaptık” dedi

Giriş Tarihi: 28.11.2016
‘Bin oğlum olsa bu uğurda şehit olur’
Adana Valisi Mahmut Demirtaş'ı hedef alan bombalı saldırıda şehit olan 27 yaşındaki Kadir Kırbaç'ın babası Mehmet Ali Kırbaç'ın acısı dinmiyor. Nişanlı oğlunun düğününü yapabilmek için inşaatlarda çalıştığını söyleyen acılı baba Mehmet Ali Kırbaç, "Yaklaşık 2 aydır oğlumu görmüyordum. Şimdi hem düğününü, hem de cenazesini yaptım. Oğlum vatanı uğruna şehit düştü. Bin oğlum olsa bu uğurda yine şehit verirdim. Ben de şehit olmaya hazırım" dedi.

2 AY ÖNCE NİŞANLANDI
Adana Göç İdaresi Müdürlüğü'nde veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak görev yapan Kadir Kırbaç, 22 Temmuz'da geçici görevle Adana Valiliği'ndeki OHAL Bürosu'nda çalışmaya başladı. İki yıl önce Ülkü Oktan ile nişanlanan Kadir, o sabah sevinçle işine gitti. O gün herkesten önce gelmişti. Bilgisayarını açtı, çalışmaya başlayacağı sırada kulakları sağır eden bir patlama oldu. Ortalık savaş alanına döndü. Otoparktaki araçlar yanmaya başladı. Kadir Kırbaç ise artık yaşamıyordu. Güzelyalı Mahallesi'ndeki evinde başsağlığı dileklerini kabul eden şehit babası Mehmet Ali Kırbaç, üzüntülü ama mağrurdu. Oğlunun vatanı uğruna görevi başında şehit olduğunu belirten acılı baba, "O benim gözbebeğimdi. Düğün hazırlığını yapıyorduk ama olmadı. Benim yavrum, devlet ve vatan aşkıyla, namus aşkıyla yaşayan bir insandı. Türkiye'ye göz diken şerefsizler, bu ülkeyi bölemeyecek. Güçleri yetmeyecek buna. Benim bir tek oğlum vardı şehit oldu. Bin oğlum olsa binini de bu uğurda şehit veririm. Vatanım, bayrağım ve devletim için ben de şehit olmaya hazırım" dedi.

"İNŞATTA ÇALIŞIYORDUM"
Terör saldırısının yaşandığı gün şehir dışında olduğunu, oğluyla en son patlamadan bir gün önce telefonla görüştüğünü anlatan Kırbaç, "Yaklaşık 1,5 aydır inşaatlarda çalışıyordum. Oğlumun düğünü için gerekli eşyaları almak için para biriktiriyordum. O yüzden de yavrumu uzun zamandır görmüyordum. Meğer düğün tarihimi 24 Kasım imiş. Hem düğünümüzü, hem cenazemizi yaptık. Allah bu devlete zeval vermesin. Her zaman için devletimin yanındayım. Allah vatanımızı düşmanlarımıza çiğnetmesin, bayrağımızı yere düşürmesin, ezanımızı susturmasın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bin oğlum olsa bu uğurda şehit olur’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN