Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuar kapılarını açtı kitap kurtları sevindi

Mersin’de bu yıl ikincisi düzenlenen “CNR Mersin Kitap Fuarı” ziyaretçilere kapılarını açtı. 26 Kasım-4 Aralık 2016 tarihleri arasında açık olan fuara 200’ün üzerinde yayınevi katıldı

Giriş Tarihi: 28.11.2016
Fuar kapılarını açtı kitap kurtları sevindi
Mersin'de kitap kurtlarının heyecanla beklediği "2. CNR Mersin Kitap Fuarı" kapılarını açtı. Yenişehir Fuar Merkezi'nde 26 Kasım-4 Aralık tarihlerinde açık tutulacak olan fuara 350 marka ve 200'ün üzerinde yayınevi katıldı. Fuarın açılışında Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, CNR Holding Pazarlama Grup Başkanı Reha Tartıcı ve çok sayıda davetli ile her yaştan kitapseverler hazır bulurdu.

MERSİN İÇİN ÖNEMLİ
CNR Mersin Kitap Fuarı'nın diğer fuarlardan daha anlamlı ve önemli olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "En büyük eksiğimiz zenginliğimizi iyi anlatamamak, kentimizde ortak payda oluşturamamak, kenti iyi tanıtamamak ve maalesef bu nedenle de hak ettiğimiz yerde olamamaktır. Bu tür fuarlar, bu eksikliğin giderilmesine yönelik bir altyapı çalışması olarak görülebilir. Bugünkü fuar, bugüne kadar açılanlardan çok daha önemli" dedi. Vali Özdemir Çakacak, Mersin'in dünyanın en güzel kentlerinden biri olduğunu, birçok şehrin sahip olmayı arzuladığı özellikleri bünyesinde barındırdığını belirtti. Vali Çakacak "Bugün dünyanın en gelişmiş ülkelerine baktığımızda, bilgiye önem veren ve bilginin üretilmesine, yayılmasına ve paylaşılmasına önem veren toplumlar olduklarını görüyoruz. Bilginin kaynağı da kitap ve yayındır. Tabi ki teknolojinin gelişmesiyle bilgiye ulaşım çok kolay hale geldi. Dünyanın neresinde olursa olsun üretilen bir bilgi anında bütün dünyaya yayılabiliyor" diye konuştu.

FOTOĞRAF ÇEKTİRDİLER
Yaklaşık bir hafta açık tutulacak fuarın açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra fuarı gezen Vali Özdemir Çakacak ve Başkan Burhanettin Kocamaz stantları gezerek kitapları inceledi ve fuarı ziyarete gelen öğrencilerin isteklerini kırmayarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuar kapılarını açtı kitap kurtları sevindi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN