Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tahmazoğlu’ndan kamulaştırma rekoru

Şahinbey Belediyesi, 6 yıl önce başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kentin en büyük ilçesinde bugüne kadar 6 bin 20 binanın kamulaştırılarak yıkıldığı açıklandı

Giriş Tarihi: 28.11.2016
Tahmazoğlu’ndan kamulaştırma rekoru
Şahinbey Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında kamulaştırdığı binaların yıkımını sürdürüyor. Yol genişletme çalışmaları kapsamında Özdemirbey Caddesi'nde kamulaştırılan binaların yıkımına katılan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçe genelinde 5 bölgede kentsel dönüşüm çalışması yaptıklarını söyledi. Tahmazoğlu, 6 yıl önce başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarında bugüne kadar 6 bin 20 binanın kamulaştırıldığını açıkladı.

OLAYSIZ YIKIM
Kentsel dönüşüm çalışmalarının 6 yıldır yoğun şekilde sürdüğünü ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Şu anda 5 ayrı bölgede yaptığımız kentsel dönüşüm kapsamında 6 bin 20 adet bağımsız alan kamulaştırıldı ve yıkıldı. Bu çok ciddi bir rakam 6 bin 20 kişiyle tek tek anlaşmak, yerlerini satın alıp, kamulaştırmak ve yıkmak, kolay bir iş değil. Hiçbir yıkımımızda olay çıkmadı. Hepsini olaysız, gönül rızasıyla gerçekleştirdik" dedi.

BİNALAR YENİLENİYOR
Kamulaştırılarak yıkılan binaların tamamının depreme dayanıksız olduğuna dikkat çeken Başkan Tahmazoğlu, "Allah korusun bir deprem anında bu binaların hepsi insanların üzerine çökecek. Bu binaları yıkıp, depreme daha dayanaklı, aralarında sosyal donatıları olan, yaşanabilir alanlar oluşturuyoruz. 6 binden fazla binanın inşaatını tamamladık. 3 bine yakın binamızın da inşaatı sürüyor" diye konuştu.

İLK KAZMA BAŞKANDAN
Yıkım çalışmalarında da ilk darbeyi Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu vurdu. 5 katlı binanın yıkım çalışmasına katılan Başkan Mehmet Tahmazoğlu, kepçe ve delici iş makinesi ile yaklaşık 30 dakika işçilerle birlikte çalıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahmazoğlu’ndan kamulaştırma rekoru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN