Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görmez: Şehitlerimizin acılarını paylaşıyoruz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Adana’da düzenlenen yemekte şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi, hepsiyle tek tek sohbet ederek, acılarını paylaştı

Giriş Tarihi: 1.12.2016
Görmez: Şehitlerimizin acılarını paylaşıyoruz

Adana Valiliği, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen yemekte şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, konukları sevgi ve muhabbetle selamladığını belirterek, "İnsan hayata bir kez gelir ve bir kez ölür. Fakat ölümler içerisinde Rabbimizin en değer verdiği şahadet, şehit olmaktır" dedi.

SEÇKİN DAVETLİ TOPLULUĞU
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Faruk Taştepe tarafından Nezihe Yalvaç Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde organize edilen yemeğe Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, eşi Hatice Kübra Görmez, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş, İl Müftüsü Arif Gökçe ile şehit yakınları ve gaziler katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e Adana'da olması dolayısıyla çok teşekkür ettiğini söyleyen Vali Mahmut Demirtaş, "Sayın Görmez, Adana'mızı onurlandıracaklar. Kendilerini burada görmekten çok mutlu oldum. Siz, sayın şehit yakınlarımıza ve gazilerimize de bu gün bizlerle birlikte olduğunuzdan dolayı çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ise, hayatın dünya hayatından ibaret olmadığını, ölümün yok olmak değil, bilakis ebedi büyük hayatın, cennete açılan kapının başlangıcı olarak kabul edildiğini anlatarak, "Biz hamdolsun böyle bir inancın mensuplarıyız. Onun için Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Ölümü yok olmak olarak kabul eden bir inancın sahibi nasıl yaşayabilir?" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görmez: Şehitlerimizin acılarını paylaşıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN