Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nİğde Beledİyesİ altyapı rekoru kırdı

Giriş Tarihi: 2.12.2016
Nİğde Beledİyesİ altyapı rekoru kırdı

2016 yılını altyapı yılı ilan eden Niğde Belediyesi, 11 bin 584 metre yağmur suyu ve kanalizasyon hattı döşeyerek büyük bir başarıya imza attı

Her yıl kilometrelerce altyapı çalışmasına imza atan Niğde Belediyesi 2016 yılını alt yapı yılı ilan etti. Bugüne kadar hizmet alanındaki birçok çalışmasında rekor kıran Niğde Belediyesi, su, kanalizasyon ve yağmur suyu hattındaki çalışmalarıyla yeni bir rekora daha koşuyor. 2016 yılında 11 bin 584 metre yağmur suyu ve kanalizasyon hattı döşeyen Niğde Belediyesi şehrin altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

AKDOĞAN TALİMAT VERDİ
Göreve geldiği 8 yıl önce "Altyapı olmadan üstyapı olmaz" diyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, şehrin altyapısının yenilenmesi için ilgili birimlere talimat verdi. Yıllar önce döşenen eski hatlar yenilenerek, il genelinde daha sağlıklı bir altyapı sistemi oluşturulması için çalışmalar yapıldı. Asbestli su borularının yerine uzun ömürlü ve sağlıklı su boruları döşendi. 5 bin 704 metre döşenen içme suyu hattıyla vatandaşın suyunu çeşmeden güvenilir bir şekilde içmesi sağlandı. Niğde Belediyesi, 40 yıldır yatırım görmeyen Bucakçayır'a önemli hizmetler götürdü. Bölgeye 5 kilometre kanalizasyon hattı çekilmesiyle bölgenin altyapı ihtiyacına hızlı ve etkin çözümler getirildi. Kanalizasyon hattında sıkıntı olan bölgelerdeki eski hatların yerine yeni kanalizasyon hatları döşenerek mahalle sağlıklı altyapıya kavuştu. Bunun yanında Arıtma Tesisi'nden eski Fertek Yolu'na kadar olan su ve kanalizasyon hatlarını da tamamlandı. Niğde Belediyesi'nin altyapı konusunda son 8 yılda rekora imza attığını belirten Başkan Akdoğan, "Niğde'mizin geleceğe daha güvenli bakabilmesi için şehrimizde inanılmaz bir altyapı hizmeti gerçekleştirdik. Bu hizmette neredeyse Niğde'nin tamamında yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniledik. 2016 yılında 11 bin 584 metre yağmur suyu ve kanalizasyon hattı döşeyerek şehrimizin yaşam standardını yükselttik" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nİğde Beledİyesİ altyapı rekoru kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN