Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Efe’nin hayali gerçek oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hayran olduğunu her fırsatta söyleyen 12 yaşındaki Ahmet Efe Ocak, Erdoğan’ın Mersin ziyareti sırasında ona sarılma hayalini gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 17.2.2017
Ahmet Efe’nin hayali gerçek oldu
Mersin'de yaşayan ve doğuştan gelişim geriliği, kas geriliği ve konuşma bozukluğu hastalığına yakalanan 12 yaşındaki Ahmet Efe Ocak'ın en büyük hayali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sarılmaktı. Anne Feride Ocak, çocuğunun bu hayalini yerine getirememenin üzüntüsünü yaşıyordu. Ancak bu fazla sürmedi. Türkiye'nin ilk şehir hastanesinin açılışını yapmak üzere kente gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sarılarak hayalini gerçekleştiren Ahmet Efe, "Çok mutluyum. Sonunda Recep amcaya sarıldım, elini öptüm" dedi.

ERDOĞAN'I İZLİYORDU
Özel çocuk Ahmet Efe'nin 3 yaşından beri Recep Tayyip Erdoğan'a hayran olduğunu söyleyen anne Feride Ocak, "Akranları çizgi film izlerken, Ahmet Efe, Cumhurbaşkanımızın görüntülerini izleyerek avunuyor. Ağladığı zaman hemen Cumhurbaşkanımızın görüntülerini buluyoruz, susuyor. Yaşı ilerledikçe bu sevgisi daha da arttı. Her gece yatarken, 'Allah'ım babam gibi konuşayım. Allah'ım Recep Tayyip Erdoğan büyük büyük olsun' diye dua eder. En büyük hayali de Cumhurbaşkanımıza sarılmak ve ellerinden öpmekti" diye konuştu. Cumhurbaşkanının Mersin'e geleceğini duyunca alanda yerini aldığını söyleyen Feride Ocak, "Göz göze gelince oğlumun engelli olduğunu ve kendisine sarılmak istediğini söyledim. Kırmadı bizi, 'gel' diye işaret etti. Dünyalar benim oldu. Hemen Ahmet Efe ile yanına gittik. Oğlum kendisine sarıldı, elini öptü, sevinçten ağladı. Bana, oğlumun nesi olduğunu sordu. Durumunu anlattım. Gözleri doldu. Ne istediğimi sordu. Oğlumun daha iyi tedavi edilmesini istediğimi söyledim. Gereken ne ise yapılacağını söyledi. Çok mutlu oldum. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun" dedi.

O GÜNÜ UNUTAMADI
Eşi Eser Ocak'ın demir pazarlama işi yaptığını, kendisinin de boş zamanlarında AK Parti Yenişehir Engelliler Birimi'ne giderek çalıştığını söyleyen anne Feride Ocak şöyle devam etti: O günden sonra Ahmet Efe çok değişti. Daha bir eğlenceli, daha bir neşeli oldu. 7 yaşındaki kız kardeşi Dilay ile oynuyor, ona Cumhurbaşkanımıza sarıldığı anı anlata anlata bitiremiyor. Her defasında bana, 'Anne bir daha Recep amcamı görebilecek miyim, ona sarılabilecek miyim? diye soruyor.

ERDOĞAN İÇİN ATAN MİNİK BİR KALP
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mink hayranı Ahmet Efe ise, "Onu sevdim, sarıldım, öptüm. Bana araba verdi. Ona dua ettim. Allah uzun ömür versin dedim. Bir daha görüşmek istiyorum. Görüşebileceğimi hissediyorum. Onu çok seviyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Efe’nin hayali gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN