Ev kadınları kivi yetiştirecek

Giriş Tarihi: 4.5.2017
Ev kadınları kivi yetiştirecek

Erdemli’de yaşayan kadınlara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İŞKUR İlçe Müdürlüğü ve Erdemli Ziraat Odası işbirliğinde kivi yetiştiriciliği kursu veriliyor

Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Üzümlü Mahallesi'nde yaşayan kadınlara Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İŞKUR İlçe Müdürlüğü ve Erdemli Ziraat Odası işbirliği çerçevesinde, kivi yetiştiriciliği kursu veriliyor. Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, "Erdemli halkı çalışkan bir yapıya sahip. Üzümlü Mahallesi'nde bulunan ev kadınları, üzüm yetiştiriciliğinin yanında alternatif ürün olarak kivi yetiştiriciliği kursu görüyorlar. İnşallah bu kursu tamamlarlar ve kivi yetiştirerek alternatif ürün olarak ekonomilerine katkı sağlarlar" dedi.

PARA VERİLİYOR
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Okur, "Mahalle muhtarının isteği doğrultusunda Üzümlü Mahallesi'nde ziraat mühendisi Esma Sapmaz tarafından 30 kadına kivi yetiştiriciliği kursu veriliyor. Alternatif ürün yetiştirme konusunda halkımız değişik ürünlere yöneliyor. Bizler de elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz" diye konuştu. Erdemli İŞKUR Müdürü Mustafa Doğan ise, kursa katılan 30 kadına günlük 25 TL ücret verdiklerini aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ev kadınları kivi yetiştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN