Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MLKP’li 4 terörist sınırdan geçemedi

Türkiye’ye girmeye çalışan MLKP üyesi ikisi kadın 4 terörist Hatay’da ölü ele geçirildi. Teröristlerin kanlı bir eylem yapma hazırlığı içinde oldukları bildirildi

Giriş Tarihi: 4.5.2017
MLKP’li 4 terörist sınırdan geçemedi
Türkiye'deki sosyalist örgütlerin oluşturduğu ve 2014'de Kobani'de kuruluşunu ilan eden sözde Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) içinde yer alan 4 MLKP'li terörist, 5 gün önce büyük bir eylem yapmak için Suriye'nin İdlib şehrinin Dar Azza bölgesinden Türkiye'ye giriş yapmak isterken Hatay sınırları civarında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin saldırıları sırasında öldürüldü.

YPG'YE DESTEK İÇİN
Suriye'de YPG'ye destek için kurulan sözde Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) örgütü içinde faaliyet gösteren ve sınırdan girmek isterken öldürülen 4 MLKP'li teröristin Özge Bali Kod adlı İdil Güler, Zahide Rosa Suk kod adlı Asiye Özlahlan, Cenk Kılagöz kod adlı Cömert Nazif Efe ve Yusufbaş Akay kod adlı Cihan Efe olduğu belirlendi.

ÖRGÜT AÇIKLAMA YAPTI
Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) Örgütü, AK Parti ve MHP'nin koalisyon yapmasıyla 16 Nisan'da sandıklardan evet oylarının çıkmasından sonra ülkede yaşanan huzur ortamını bozmaya yönelik eylemler yapmak için Türkiye'ye giriş yapan 4 teröristin sınırından geçerken öldürüldüğünü açıkladı. Teröristlerin hava harekatı sırasında mı, karada sıcak temas sonucu mu öldürüldüğü açıklanmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MLKP’li 4 terörist sınırdan geçemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN