Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annelerimiz başımızın tacı

Giriş Tarihi: 13.5.2017
Annelerimiz başımızın tacı

Adana’da yılda 40 ana türde 5 milyon bitki üreterek Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine çiçek ihraç eden Garden Koala, herkesi Anneler Günü’nü bir çiçekle kutlamaya davet etti

Pazar günü (yarın) kutlanacak Anneler Günü için tüm hazırlıklarını tamamlayarak en güzel çiçekleri anneler için üreten Adana firması Garden Koala, Türkiye'de ilk renkli orkide çiçeğini üretmenin keyfini yaşıyor. Yılda 40 ana türde 5 milyon çiçek üreten ve çiçeklerin büyük bölümünü Avrupa ülkeleri ile Ortadoğu, Azerbaycan, Kuzey Irak ve KKTC'ye ihraç eden firma, aktif olarak 150 kişiye dolaylı olarak da yaklaşık bin kişiye istihdam sağlıyor.

ÇİÇEKLER RUHUN GIDASI
Şirket Genel Müdürü Fatih Çiçek, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladığını belirterek, "Biz firma olarak her zaman 'Çiçek almanız için birçok nedeniniz var' sloganını kendimize ilke edindik. Pazar günü kutlanacak olan Anneler Günü için bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Zincir marketlere en güzel çiçeklerimizi yolladık. Müzik nasıl ruhun gıdasıysa çiçeklerin de ruhun vazgeçilmesi olduğuna inanıyoruz. İnsanlığa çiçeklerle dolu bir dünya diliyoruz" dedi.

TOPTAN VE PERAKENDE
Adana'da 30 yıl önce kurulan firmalarının yılda 40 ana türde 5 milyon bitki ürettiğini belirten Genel Müdür Fatih Çicek, "Ürettiğimiz çiçekleri Ortadoğu, Azerbaycan, Kuzey Irak ve KKTC'ye ihraç ediyoruz. İç piyasada büyük süper marketler zincirleriyle çalışıyoruz. Genel olarak orkide, menekşe, begonya ve tropikal yapraklı bitkilere talep geliyor. Adana-Mersin karayolu üzerinde BMW Borusan'ın yanındaki üretim alanımızda hem toptan hem de perakende satış yapıyoruz" diye konuştu.

HOLLANDA'YI GEÇERİZ
Türkiye'nin yılda 6 milyon orkide ithal ettiğini vurgulayan Fatih Çiçek, "Bunun önüne geçmek için tüm alt yapımızı kurduk. İleri teknoloji kullanarak cam sera yaptık. İlk yılda 200 bin orkide ürettik. Bu rakam 800 bine kadar çıktı. Şimdi hedefimiz 1,5 milyon orkide üretmek" dedi. Fatih Çiçek, devletin destek vermesi halinde çiçek sektöründe bir Hollanda olabileceklerini belirterek, "Tarımla ilgili bir organize sanayi bölgesi kurulsa çiçek sektörü çok daha büyür. Hollanda'da devlet 10 yıl sonra ödemeli 25 yıllık kredi veriyor. Bu bizde de olsa Hollanda'yı kesinlikle sollarız" şeklinde konuştu. Müzik ruhun gıdası olduğu gibi çiçeğin de ruhun gıdası olduğunu dile getiren Garden Koala Genel Müdürü Fatih Çiçek sözlerini şöyle tamamladı: "Dünya üzerinde yapılan araştırmada çiçekle ilgilenen ve bunu hobi haline getiren insanların daha sakin ve daha huzurlu olduğu kanıtlanmıştır. Bu yüzden insanların çiçek almasını, birbirlerine çiçek hediye etmesini, bir bahçede ya da evinin balkonunda çiçekle uğraşmanı tavsiye ediyorum. Tüm annelerimizin de Anneler Günü'nü kutluyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annelerimiz başımızın tacı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN