Erhan ÖZMEN: Ekonomik ilerleme için kafa karışıklığı son bulmalı

Giriş Tarihi: 13.5.2017
Asistanım pazartesi sabahı haftalık programımı aktarırken toplantı, görüşme, seyahat gibi rutin ve öncelikli işlerimi aktardıktan sonra, "Bir de bunlar var" dedi elindeki bir tomar davetiyeyi göstererek.
Nedir onlar diye sorunca başladı ardı ardına sıralamaya.
Panel, seminer, zirve, bilgilendirme toplantısı, açılış, fuar Liste uzayıp gidiyor.
İş insanlarına sürekli çeşitli kurum ve kuruluşlardan davetler gelir. Mail kutularımızı, SMS hafızamızı tıka basa dolduran, basılı davetiyeler nedeni ile çöp kutusu- nu dolduran bu davetler, toplantı, seminer, panel organizasyonlarına aittir.
Yıllarca yaptığım ve yapmakta olduğum sivil toplum örgütü üyeliği ve yöneticiliğimden dolayı çok iyi biliyorum ki; tüm bu organizasyonlar biz daha iyi iş yapalım diye en samimi çabalarla emek harcanmış organizasyonlardır.
Gelelim kafa karışıklığının sebebine.
Karışıklığa sebep bir hafta içinde aynı/yakın/benzer konuda 3 kurumun farklı etkinlik düzenlemesi değil. Başka bir ifade ile bir hafta içinde düzenlenen 5 etkinliğin 3'nün aynı konuda olması değil. Ya da kısmen sebep bu.
Ben bu durumdan hareketle başka bir karışıklığı fark ettim. Asıl ona değinmek istiyordum ki söz nerelere geldi.
Son dönemlerde bildiğiniz ve benim de zaman zaman dile getirdiğim üzere çeşitli desteklerle ekonomiyi canlandırmaya yönelik önemli kararlar alındı.
Bahsettiğim toplantı ve seminerlerin birçoğu da aslında bizleri doğru yönlendirmek, bilgilendirmek, farkındalıklar yaratmak adına yapılıyor.
O nedenle düzenleyenlere içtenlikle teşekkürlerimi sunmak istiyorum.
Ancak birçok farklı kamu kurumu tarafından verilen farklı teşvik ve destek var ve biz iş dünyası olarak bunları takip etmekte zorlanıyoruz.
İşte yaşadığımız asıl kafa karışıklığı bundan ötürü.
Ez cümle ben diyorum ki… Verilen tüm teşvikler ve destekleri tek bir yerden görebiliyor, sorabiliyor ve başvurabiliyor olmamız, verimliliği artıracak zaman kaybını önleyecektir.
Belki bunun için bir portal oluşturarak başlayabilir miyiz?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erhan ÖZMEN: Ekonomik ilerleme için kafa karışıklığı son bulmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN