Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anaların gözyaşı 13 yıldır dinmiyor

Yeşilevler Parkı’nda dövüldükten sonra kaçırıldığı ileri sürülen 3 gençten 13 yıldan beri haber alınamıyor. Gözü yaşlı anneler, “Ölü ya da diri bulunmalarını istiyoruz” diyorlar

Giriş Tarihi: 19.5.2017
Anaların gözyaşı 13 yıldır dinmiyor
Adana'da 18 Mayıs 2005 gecesi Yeşilevler Parkı'nda arkadaşları ile sohbet ederken, 8 kişilik bir grup tarafından dövüldükten sonra kaçırıldıkları iddia edilen Suat Bebek (18) Ramazan Sofi (19) ve Emin Saçan'dan (22) 13 yıldan beri haber alınamıyor. Oğullarının ölü ya da diri bulunmasını isteyen annelerin tek isteği yetkililerin dosyayı yeniden açıp, olayı aydınlatması. Hasibe Sofi ve Hülya Bebek, "İçimizdeki umut hala bitmedi. Bir gün kapı çalacak ve çocuklarımız içeri girecek" dediler.

KAÇIRILDILAR İDDİASI
Kaçırma olayı 18 Mayıs 2005 gecesi saat 21.30 sıralarında Yeşilevler Parkı'nda meydana geldi. İddialara göre, Narlıca Mahallesi'nde oturan Suat Bebek, komşuları olan lise öğrencisi Ramazan Sofi'yle birlikte parkta gitti. Yanlarına arkadaşları Emin Saçan da geldi. Üç arkadaşlar kendi aralarında sohbet ederken, parkın yanında duran minibüsten inen şahıslar, gençlere saldırdı. Sekiz kişi tarafından kaçırıldığı ileri sürülen 3 gençten o günden beri haber alınamıyor.

GİYSİLERİNİ KOKLUYOR
Aileler, kayıp olayından sonra başvurmadıkları yer kalmadığını söyleyerek, yetkililerden olayı aydınlatmasını istedi. O dönemki polislerin olayı önemsemediğini ileri süren anne Hasibe Sofi, oğlunun giysilerini koklayarak, "Oğlumun kırık bisikleti parkta bulunmuştu. Polisler parmak izi almış olsaydı olay belki o zaman çözülecekti. Ondan her an haber alacakmış gibi gözüm kapıda. 13 yıldan beri evimiz matem yeri gibi. Yaşasaydı 32 yaşında olacaktı. Emniyet yetkililerine sesleniyorum. Lütfen olayı yeniden araştırsınlar. Çocuğumu ölü ya da diri bana getirsinler" dedi.

GELECEKMİŞ GİBİ
Oğlu kaybolduktan sonra ailece psikolojilerinin bozulduğunu Hülya Bebek ise, "Kayboldukları günden beri perişanız. Üzüntüden, stresten ve ağlamaktan sol gözümü kaybettim. 13 yıldan beri olayın çözülmesini bekliyoruz ama sonuç yok. Ölü ya da diri bir haber alalım yeter. Belirsizlik bizi her gün öldürüyor. Olay belirsiz olduğu için içimizde hala umut var. Çocuklarımıza ne olduğu, nerede olduğu, öldülerse nerede gömülü olduğu bir an önce ortaya çıkarılsın" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anaların gözyaşı 13 yıldır dinmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN