Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanmaraş’a 140 milyonluk yatırım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 2017 yılının ilk 6 ayında yapımına başladıkları yatırımların değerinin 140 milyon TL’ye ulaştığını söyledi

Giriş Tarihi: 14.7.2017
Kahramanmaraş’a 140 milyonluk yatırım
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 2017 yılının ilk 6 ayında 140 milyon TL'lik dev yatırımlara imza attı. Yatırımlara devam edeceklerini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, eğitimden ulaşıma, kültür sanattan yeşil alana kadar birçok alanda yapımına başladıkları yatırımlarla Kahramanmaraş'ı adeta bir şantiyeye çevirdiklerini söyledi. Çalışmaların kesintisiz bir şekilde sürdüğünü kaydeden Başkan Erkoç, "Tarihi Demirciler Çarşısı'nda restorasyon çalışmalarımızı tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk.15 Temmuz Millet Bahçemizi de en kısa süre içerisinde halkımızın hizmetine sunacağız. Devam eden yatırımlarımızı en kısa süre içerisinde bir bir tamamlayarak Kahramanmaraşlıların kullanımına sunacağız" dedi.

DEVAM EDEN YATIRIMLAR
Başkan Erkoç, Büyükşehir tarafından yürütülen yatırımları da şöyle açıkladı: 30 km uzunluğundaki Kuzey Çevre Yolu, Trabzon Caddesi Kent Meydanı ve Çevresi Yolları Düzenleme Projesi, Demirciler Çarşısı Sokak Sağlıklaştırma Kentsel Tasarım ve Alt Yapı Uygulaması, Canlı Hayvan Borsası, Milli İrade Meydanı, 15 Temmuz Millet Bahçesi, Kayak Merkezi ve Yaz-Kış Mesire Alanı, Teleferik, Yapay Plaj ve ParkKaramanlı Tünel Kavşağı, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi Meydan Düzenleme Projesi, Arasa Çok Katlı Otopark, Atık Su Arıtma Tesisi, Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş’a 140 milyonluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN