Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk girişimciler ABD’de kuluçka merkezi kurdu

KOSGEB tarafından desteklenen proje ile Starcamp Uluslararası Kuluçka Merkezi, ABD’nin Silikon Vadisi olarak adlandırılan Palo Alto’da kuruldu

Giriş Tarihi: 10.8.2017
Türk girişimciler ABD’de kuluçka merkezi kurdu
YILDIZ Teknik Üniversitesi, , , Gebze Teknik Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığı ile hazırlanan proje kapsamında ABD'nin Silikon Vadisi olarak adlandırılan bölgesinde kurulan kuluçka merkezi, teknoloji odaklı Türk girişimcilere ev sahipliği yapacak. Starcamp uluslararası hızlandırma programı ile işletmelerin uluslararası pazarlara girişini kolaylaştırmak amacıyla teknik, yönetimsel, hukuki ve hedef ülkede satış imkânları sağlayacak profesyonel ağlara erişim hizmetleri sunulacak. 25 Eylül-6 Ekim 2017 tarihleri arasında ABD'de yapılacak hızlandırma programı katılımcı adayları, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz'ın da yer aldığı değerlendirme kurulunun karşısına çıktı. Yenilenebilir enerji teknolojisi çözümleri, giyilebilir teknolojiler, elektronik kontrol ünitesi tamir simülatörü, PLC eğitim seti, mobil uygulamalar ve bulut mimarisi çözümlerinden oluşan iş fikirleri, uluslararası pazara açılmanın ilk adımı olan hızlandırma programına katılabilmek için değerlendirme kuruluna sunumlarını yaptı.

HKÜ'DEN ÖN EĞİTİM
Üç aşamalı olarak düzenlenecek olan hızlandırma programında ilk olarak 5 - 6 Eylül 2017 tarihlerinde HKÜ'de katılımcılara ön eğitim verilecek. Ardından 11 - 15 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul'da Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek eğitim programında girişimcilere çeşitli konularda eğitim verilecek. Program ile eğitim, danışmanlık ve mentörlük desteği verilecek teknoloji odaklı girişimcilerin, ABD'de şirketleşerek girişimlerini büyütmeleri ve Türkiye'nin katma değeri yüksek ürün ihracatına katkı sağlamaları hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk girişimciler ABD’de kuluçka merkezi kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN