Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kitap tutkunlarına Erkoç’tan çağrı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bugün açılışı yapılacak olan Ulusalarası Kitap ve Kültür Fuarı’na kitapseverleri davet etti

Giriş Tarihi: 13.10.2017
Kitap tutkunlarına Erkoç’tan çağrı
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bugün 4'üncüsü açılacak olan Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı'na kitapseverleri davet etti. Başkan Erkoç, "Belediye olarak birçok kültürel etkinlikler yapmaktayız. Çocuklarımızda okuma alışkanlığı oluşabilmesi için, kitaplarla, bilgiyle buluşması için bu fuar çok önemli" dedi.

"OKUMADAN BİLGİYE ERİŞİLMEZ"
İnsanlara ilk emrin 'oku' olduğuna dikkat çeken Başkan Erkoç, "Yatırımlarımız içerisinde en önemlisi de insanımızın eğitimi ve kültürü ile ilgili yatırımlardır. Bu fuarın da bu anlamda en önemli olduğuna inanıyoruz. Donanımlı olmak için okumak çok önemlidir. Bize buyrulan ilk emir de zaten 'Oku'dur. Okumadan bilgiye erişilmez" diye konuştu.

"KİTAP HEDİYE EDİN"
Bu seneki fuarın katılım yelpazesinin oldukça geniş olduğunu kaydeden Başkan Erkoç, "Şu anda fuarımıza 263 tane yayınevi, 262 şair ve yazar katılacak. Fuarımızda sadece kitap tanıtımı değil, okullarda söyleşi, konferans ve paneller yapılacak. Bu sene Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği de önemli bir etkinliğini Kahramanmaraş'ta gerçekleştirecek. Tüm halkımızı, kitap ve kültür fuarımıza katılmaya, gezmeye ve sevdiklerine kitap hediye etmeye davet ediyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitap tutkunlarına Erkoç’tan çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN