Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüm virajı başka can almasın

Erdemli’de ölüm virajı diye bilinen bölgede iki gün önce can veren Ferhat Kuyugöz’ün babası Hasan Kuyugöz’ün de 4 yıl önce aynı yerde yaşamını yitirdiği öğrenildi

Giriş Tarihi: 15.2.2018
Ölüm virajı başka can almasın
Mersin'in Erdemli ilçesinde Kocahasanlı Mahallesi Göçmen Kahvesi civarında ölüm virajı olarak bilinen keskin virajın can almaya devam ettiğini söyleyen Erdemli Şoförler Odası Başkanı Orhan Güler, bölgede son bir yılda 10'dan fazla kaza olduğunu üç kişinin yaşamını yitirdiğini, onlarca kişinin de yaralandığını söyledi. "Bu viraj daha kaç kişinin canını alacak?" diye soran Başkan Güler, "Yeter artık, eşimizi, dostumuzu, sevdiklerimizi kaybetmek istemiyoruz" dedi.

ÖLÜMLE KUCAKLAŞMASIN
İki gün önce 29 yaşında evli ve bir çocuk babası Ferhat Kuyugöz'ün ölüm virajına kurban gittiğini söyleyen Başkan Orhan Güler, "Ferhat'ın babası Hasan Kuyugöz de, 4 yıl önce aynı bölgede geçirdiği kaza sonucu can verdi. Burada ölüm bitmiyor. Çok sayıda maddi hasarlı kaza da meydana geldi. Artık burada mutlaka bir önlem alınmalı. Keskin viraj yumuşatılabilir. Uyarıcı önlemler alınabilir. Yeter ki artık canımız yanmasın, kimsenin sevdiği ölümle kucaklaşmasın" diye konuştu. Söz konusu yerde gerekli düzenlemelerin yapılması için 3 yıl önce Karayolları'na gerekli girişimlerde bulunduklarını belirten Başkan Orhan Güler, "İlçeye 4 kilometre uzaklıkta olan Kocahasanlı Mahallemizde bulunan bu viraj bu zamana kadar çok can aldı. Oda olarak resmi yollardan yaptığımız başvuruları tekrarlayacağız. Bu yolda önlem alınması konusunda yetkilileri harekete geçirinceye kadar girişimlerimiz devam edecek" şeklinde konuştu.

SABAH GÜNEY'E TEŞEKKÜR
Ölüm virajı konusunu gündeme taşıyan SABAH Güney'in yayınlarını ilgi ile takip ettiklerini söyleyen Başkan Orhan Güler, "Sorumlu gazetecilik yapan SABAH Güney'e teşekkür ediyoruz. Amacımız kimsenin artık canının yanmaması" dedi. Göçmen Kahvesi işletmecisi Mehmet Boran ve bazı mahalle sakinleri de ölüm virajına el atılması gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm virajı başka can almasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN