Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal konutlara talep çok büyük

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, yapımı devam eden 644 sosyal konutun yoğun talep gördüğünü belirterek, başvuru süresinin şubat sonuna uzatıldığını söyledi

Giriş Tarihi: 15.2.2018
Sosyal konutlara talep çok büyük
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, belediyenin öz kaynakları ile Atakent Mahallesi'nde yapılan 644 dairelik sosyal konut projesinin başvurularının şubat ayı sonuna kadar devam edeceğini söyledi. Konut başvurularının Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki görevliler tarafından alındığını belirten Başkan Mahmut Çelikcan, "Yoğun talep nedeniyle konut başvurularını şubat ayı sonuna kadar uzattık'' dedi.

ÇAĞDAŞ VE MODERN
Konutlardan şartları uygun olan bütün Yüreğirlilerin faydalanabileceğini belirten Başkan Çelikcan, "Amacımız bütün vatandaşlarımızın, içerisinde her türlü sosyal donatıları, kreş, kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu olan sıcak bir yuvaya kavuşmalarıdır. Vatandaşlarımızın ev hayalini gerçeğe dönüştürmek, onları 'ev'lendirmek, başlarını sokabileceği çağdaş ve modern bir yuvaya sahip etmek görevimiz" diye konuştu. Sosyal konut projesi ile dar gelirli vatandaşların da ev hayalinin gerçekleşeceğini belirten Çelikcan, "Atakent Mahallemizde 644 konutluk projemizin inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. Hedefimiz 2018 yılı sonunda projeyi tamamlayıp noter huzurunda yapılacak kura ile konutlarımızı hak sahiplerine teslim etmektir. Sosyal konut yapmaya uygun alanlar olduğu zaman sosyal konut projesine devam etmeyi planlıyoruz'' dedi.

BAŞVURU ŞARTLARI
Atakent Mahallesi 'Dar Gelir Grubu Sosyal Konut Projesi' kapsamında 644 adet 91,64 m 2+1 konut kuralı satış yöntemi ile satışa sunulmaktadır. Müracaatlar Mustafa Kemalpaşa Bulvarı üzerinde Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde bulunan Yüreğir Belediye Başkanlığı Sosyal Konut Başvuru Ofisinde 28 Şubat 2018 tarihi mesai bitimine kadar yapılabilecek. Başvuru formu ve başvuru şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi 'yuregir.bel.tr' adresinde bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal konutlara talep çok büyük
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN