Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Final’in konuğu Zeki Kıvanç oldu

Final Okulları’nın ‘Tecrübeden Öğreniyoruz’ söyleşisinin bu ayki konuğu Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç oldu

Giriş Tarihi: 18.5.2018
Final’in konuğu Zeki Kıvanç oldu
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Final Okulları Fen ve Anadolu lisesi öğrencileriyle 'Tecrübeden Öğreniyoruz' söyleşisinde bir araya geldi. Gençlere başarının sırlarını açıklayan Kıvanç, "Çırağı olmadığınız işin ustası olamazsınız" diyen babamın bizi çok küçük yaşlarda iş yaşamına sokmasının başarılarımda büyük etkisi var" diye konuştu.

PES ETMEDEN ÇALIŞIN
Adana Final Okulları Eğitim Koordinatörü Oğuzhan Ertem, yöneticiler ve öğretmenlerinin katıldığı söyleşide Zeki Kıvanç, çocukluk yıllarından başlayarak, yaşadığı dönemin zorluklarına rağmen pes etmeden nasıl başarıya ulaştığını anlattı. Kıvanç, ilkokul yıllarından itibaren yarım gün çalışıp yarım gün okula gittiği halde başarılı bir öğrenci olmasını çok çalışmasına borçlu olduğunu söyledi.

YABANCI DİL ÖĞRENİN
Kıvanç, "Babam, çırağı olmadığınız işin ustası olamazsınız diyerek yaptığımız işin her kademesinde bulunmamızı sağladı. Biz de edindiğimiz bu tecrübeyle, teknolojideki gelişmeleri birleştirerek, dünya standartlarında üretim yapabilen bir marka yarattık" dedi. Öğrencilere yabancı dil bilmenin artık tercih değil zorunluk olduğunu vurgulayan Kıvanç, lise döneminde bu becerilerin kazanılmasının büyük avantaj olduğunu söyledi.

SORULARI YANITLADI
Öğrencilerin tekstil ve sanayi sektörü ile ilgili sordukları soruları cevaplayan Kıvanç, son olarak sektörde her geçen gün daha güzel işler yapıldığını öğrencilere aktararak konuşmasını tamamladı. Adana Final Okulları adına Zeki Kıvanç'a bu güzel sohbet için teşekkür eden Adana Final Okulları Eğitim Koordinatörü Oğuzhan Ertem günün anısına Adana İşi Büyük Saat Heykeli'ni takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Final’in konuğu Zeki Kıvanç oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN