Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘SGK’da Yılın En’leri’ ödüllerini Sarıeroğlu verdi

Giriş Tarihi: 15.6.2018
‘SGK’da Yılın En’leri’ ödüllerini Sarıeroğlu verdi
ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Şu anda Türkiye'de 65 yaşında emeklilik yok. Sahalarda deniyor ki emeklilik yaşı 65. Böyle bir uygulamaya henüz geçmiş değiliz. 2002 yılı sonrasında sigortalı olanlar kadınlarda 58 yaşında, erkeklerde 60 yaşında emekli oluyorlar. 65 yaş uygulamasını 2036 sonrasında başlatıyoruz ve ilk emekliler de 2048 yılından itibaren olmaya başlayacak" dedi.

81 MİLYONA EN İYİ HİZMET
Sarıeroğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adana İl Müdürlüğü tarafından bir restoranda düzenlenen 'SGK'da Yılın Enleri' ödül törenine katıldı. SGK personelinin 81 milyona en iyi hizmeti verme gayreti içinde olduğuna değinen Sarıeroğlu, tüm çalışanlara teşekkür etti. Emekli yaşıyla ilgili son dönemlerde vatandaşların kafasını karıştırmaya yönelik yalan bilgilerin paylaşıldığına dikkati çeken Sarıeroğlu, düşük emekli maaşı ödendiği iddialarının da tamamen yanlış ve eksik olduğunu belirtti.

TEMMUZ'DA MAAŞ ARTIŞI
Bakan Sarıeroğlu, emekli ikramiyesini verdiklerini temmuz ayında maaş artışlarını da gerçekleştireceklerini söyledi. Kendi emekli maaşını alanlara bin lira yatırıldığını aktaran Sarıeroğlu, ölen sigortalının ölüm aylığı bağlanan hak sahiplerine de bu ölüm aylığının bağlanma oranlarının kanunla belirtildiğini, bu oranlarda emekli ikramiyesi ödemesi gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Konuşmaların ardından en çok istihdam yaratan, prim ödeyen, ülke ekonomisine katma değer sağlayan, engelli ve kadın istihdamı sağlayan firmalara ödülleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘SGK’da Yılın En’leri’ ödüllerini Sarıeroğlu verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN