Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alkışlar Pınar’a

Resim öğretmenliği bölümü öğrencisi ’ın hayvan sevgisi sınır tanımadı. üzerinden proje başlatan Oflaz sokak hayvanlarına mama bağışı yapanların portresini ücretsiz çiziyor

Giriş Tarihi: 10.9.2018
Alkışlar Pınar’a

Adana'da, Çukurova Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Pınar Oflaz, sokak hayvanları için mama bağışı yapan hayvan severlerin sulu boya portrelerini çiziyor. Sosyal medya üzerinden sürdürdüğü projesi kısa sürede büyük ilgi toplayan Pınar Oflaz, "Kendi başıma hayvanlar için bir teşvik projesi geliştirmeye çalıştım. Başladığımda ben de bu kadar ilgi göreceğini düşünmemiştim" dedi. Arkadaşlarının kendisinden sürekli portre çizimi istediğini ancak bunu para karşılığı yapmamak için mama bağışı projesini başlattığını Oflaz, daha fazla hayvana ulaşmak istediğini söyledi. Oflaz, projesine büyük destekler geldiğine vurgu yaparak, "İnsanlar sokak hayvanlarını beslerken çekilen videolarını gönderiyorlar ya da hayvan hakları üzerine kurulmuş derneklere mama bağışı yaptıklarını belgeliyorlar, ben de portrelerini çiziyorum" dedi.


SANATIM ONLAR İÇİN
Projesini daha çok hayvanseverle buluşturmak için Hayvanlar İçin Projeler Derneği (HİPDER) ile iletişime geçen Oflaz, "Projemi HİPDER görevlilerine anlattığımda çok sıcak baktılar ve bana hemen yardımcı olmak istediler. Bu durumun gelişmesi beni çok mutlu ediyor. HİPDER'in sosyal medyada çok takipçisi ve destekçisi var. Şimdi insanlar HİPDER'e yaptıkları bağışlar sonrasında bana ulaşıyorlar, dekontlarının fotoğraflarını gönderiyorlar, onlar da projeye dahil oluyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alkışlar Pınar’a
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN