Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ün sporcusu

Giriş Tarihi: 10.11.2018
Osman Çakmak, vatanını savunurken mayına basıp ayağını kaybeden bir kahraman.
Bayrağımızı dünyanın gurur tablolarına astırmayı başaran Ampute Futbol Milli Takımı kaptanımız, penaltıyı kaçırdı diye bu milletten helallik isteyen güzel yürekli bir kahraman.
Atatürk'ün, "Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlâklısını severim" sözlerindeki sporcunun vücut bulmuş hali.
2018
Ampute Futbol Şampiyonasında Dünya ikincisi olan Ampute Milli Takımımızın değerli kaptanı Osman Çakmak, bu milletin hakkı sana sonuna kadar helal zaten, asıl sen hakkını bize helal et.
Bundan sonra 5 Kasım tarihi bu milletin uğur günü, onur günü olarak anılacaktır.
Ve bugün, yani 10 Kasım ise 80 yıldır olduğu gibi, sonsuza kadar Atamızı saygı ve özlem ile andığımız bir gün olacaktır.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa sen rahat uyu.
Kurduğun Cumhuriyeti emanet ettiğin gençler, tıpkı senin silah arkadaşların Mehmetler gibi kahramanca bu vatanı savunmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanında bayrağımızı başarıyla temsil edebilmek için yüreğini ortaya koyuyor.
Sen rahat uyu…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk’ün sporcusu Osman Çakmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN