Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soğanı bırak soruna bak

Stokçuların oyununu fırsat bilen CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın çuvallarla vatandaşa soğan dağıtmasının yankıları sürüyor

Giriş Tarihi: 7.12.2018
Soğanı bırak soruna bak
Adı Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için yapılan anket skandalı ile gündeme gelen Seyhan Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Zeydan Karalar'ın vatandaşa dağıttığı 10 ton soğanın yankıları sürüyor. AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Karalar'ın popülist bir yaklaşım sergilediğini belirterek, "Seçime yönelik bunu manipüle edilmesi doğru bir davranış değildir. Zeydan Karalar siyasi rant elde ediyor" dedi.

"SİYASİ ŞOV"
Stokçuların oyununu fırsat bilen CHP'li Başkan Zeydan Karalar, siyasi şov yaparak geçtiğimiz hafta Adana Vedat Dalokay Sebze Hali'nde işçilik dahil 33 bin lira vererek 10 ton soğanı kentin değişik mahallelerinde vatandaşlara dağıttı. Yerel seçim öncesi Karalar'ın bu davranışının 'siyasi şov' olduğunu belirten vatandaşlar, "Başkan insanları bir çuval soğan ile kandırmaya çalışıyor. Yazık çok yazık" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

"YANILDIKLARINI GÖRECEKLER"
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, CHP'li belediyelerin halkın sorununu çözmek yerine soğan üzerinden siyasi çıkar elde etme peşine düştüğünü kaydetti. Başkan Yeni, "Seçime gidilirken Zeydan Karalar popülist bir davranış ortaya koymuştur. Karalar vatandaşa soğan dağıtarak siyasi rant elde etmeye çalışıyor. Ancak yanıldıklarını görecekler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soğanı bırak soruna bak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN