Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soğancı başkan burada insan yaşıyor

’li tarafından ihmal edildiklerini söyleyen vatandaşlar, asfaltlanmayan yolları için başkanı göreve çağırdı

Giriş Tarihi: 8.12.2018
Soğancı başkan burada insan yaşıyor
Seyhan Belediyesi'nin asli görevlerini yerine getirmemesinden dolayı sorumluluk alanında bulunan çok sayıda sokağın hali içler acısı. Yazın toz topraktan kışın ise çamur deryasıyla mücadele etmek zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar CHP'li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karaları göreve davet etti. Belediyenin kendilerini ihmal ettiğini söyleyen vatandaşlar, "Burada insan yaşıyor ama Seyhan Belediyesi'nin umurunda değil" dedi.

"BU İYİ HALİ"
Patates tarlasına dönen sokağın bu haline şükrettiklerini anlatan Necmettin Bingöl, "Burası bildim bileli böyle. Her seçim döneminde sokağımızın yolunu yapacaklarını söylüyorlar. Ama verilen sözler bir türlü tutulmuyor. Şu anda gördüğünüz bu hali iyi. Defalarca çukura düştüğüm motorum bozuldu. Kazancımı motor tamirine vermek zorunda kaldım. Bu yolu yapmak çok zor mu? Bir belediye bozuk yolları yapmazsa ne işe yarar?" dedi. Aynı sokakta bozuk olan yolun yanında çevre kirliliğinin de büyük bir sorun olduğunu vurgulayan Hasan Çelik (51) ise, "Buralar biber tarlasıydı. Önce moloz dökme alanına dönüştü şimdi ise çöplük oldu. Çirkin görüntünün yanında çok kötü bir koku yayılıyor. Sinek ve mikrop üreme merkezi haline geldi. Çocuklar başta olmak üzere halkın sağlığını tehdit ediyor. Belediyeyi defalarca aradık ama nafile. Burada insan yaşıyor ama Seyhan Belediyesi'nin umurunda değil" diye konuştu.

"EKMEK TEKNEM BOZULUYOR"
Geçimini elektrikli motosiklet üzerinde patates satarak sağlayan Serkan Yiğit (42) "2 yıldır bu yol bozuk. Güzergâhım üzerinde olan bu yol yağmur yağınca adeta göle dönüyor. Yoldan geçerken su şarj aletine değiyor ve elektrikli motosikletim bozuluyor. Yetkililer bizle hiç ilgilenmiyor. Her yer çukur, yollarımızı yapsınlar" diye sözlerini tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soğancı başkan burada insan yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN