Türkiye'nin en iyi haber sitesi

işçilerinin çocuklarına mobil sınıf

tarafından, ’daki mevsimlik işçilerinin çocukları için Yüreğir Belediyesi’ne mobil sınıf hibe edildi

Giriş Tarihi: 23.3.2019
Tarım işçilerinin çocuklarına mobil sınıf

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından, mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitimi için Yüreğir Belediyesine mobil sınıf hibe edildi. Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının sosyal gelişim ve eğitimine katkı sağlamak amacıyla içinde çocuk eğitim alanları olan tır, Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve UNICEF yetkililerinin katıldığı törenle belediyeye teslim edildi.

DERS KONUSU OLDU
Çelikcan, tırda düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Yüreğir'e önemli bir hizmeti daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Daha önce çadırda kalan ve mevsimlik tarım işlerinde çalışan ailelerin çocukları için ''Çadırdan Okula'' projesi yaptıklarını anımsatan Çelikcan, ödüllü projenin çocuk hakları konusunda ortaokul sosyal bilgiler beşinci sınıf ders kitaplarında ders konusu olduğunu kaydetti. Bu çalışmanın da faydalı olacağına inandığını belirten Çelikcan, "Bundan sonra mevsimlik tarım işlerinde çalışan ailelerimizin çocukları Yüreğir Belediyesine kazandırdığımız modern mobil sınıf ile eğitimlerine devam edeceklerdir. Geleceğimizi iyi yetişmiş nesillerle garantiye alırız. Yüreğir'e kazandırdığımız mobil araçla hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz" dedi.

1,3 MİLYON LİRAYA MAL OLDU
Eklentiler açıldığında genişliği eni 5, boyu 13,5 metreye ulaşan aracın dorsesinde bilgisayar, projeksiyon cihazı, perde, yazı tahtası, minderler, armut koltuk, mutfak, mikrodalga fırın, buzdolabı, su sebili, engelli ve normal çocuk tuvaletleri bulunuyor. Aynı anda 30 öğrencinin eğitim görebileceği tam donanımlı aracın toplam maliyetinin 1,3 milyon lira olduğu bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım işçilerinin çocuklarına mobil sınıf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN