Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedef şampiyon yetiştirmek

Hava Sporları Federasyonu Yamaç Paraşütü Branş Başkanı Yasin Keçef, Türkiye’de bu alanda 10 bine yakın sporcu olduğunu söyleyip, “Şampiyon olacak isimler çıkartmak istiyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 16.4.2019
Hedef şampiyon yetiştirmek
TÜRKIYE Hava Sporları Federasyonu Yamaç Paraşütü Branş Başkanı Yasin Keçef, Türkiye'nin dört bir yanında yamaç paraşütü eğitimleri verildiğini belirterek, dünya şampiyonları çıkartmayı hedeflediklerini söyledi. Mersin Doğa Extreme Sporları Yamaç Paraşütü Kulübü (MEDEX) Başkanı da olan Keçef, Türkiye'de yamaç paraşütüne olan ilginin giderek arttığını belirtti. KEÇEF, kendilerinin de bu ilgiye karşılık olarak branşın gelişimine yönelik hedefler belirlediklerini dile getirerek, "Dünyada ve Türkiye'de bu spor hızla yayılıyor. Federasyonumuz yeni ve yapılanması devam ediyor. Türkiye'de yaklaşık 8-10 bin civarında yamaç paraşütü yapan sporcumuz var. Bizim hedefimiz önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde bu sayıyı daha da üst seviyelere çıkarmak" dedi.

Kurallara uyulmalı
Türkiye'nin, yamaç paraşütünde uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan bir ülke konumunda olduğuna vurgu yapan Keçef,"Yamaç paraşütünün tehlikeli bir spor olduğu" eleştirilerinin yapılması için de, kurallarına uyulduğu takdirde yamaç paraşütünün çok güvenli bir spor olduğunu aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedef şampiyon yetiştirmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN