Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit oğlunun maaşıyla yaptırdığı ev kül oldu

Şehit annesi Elife Aki, 25 yıl önce şehit olan oğlu ’nin maaşıyla yaptırdığı ev elektrik kontağından çıkanla yangınla kullanılamaz hale geldi

Giriş Tarihi: 20.4.2019
Şehit oğlunun maaşıyla yaptırdığı ev kül oldu

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan şehit annesi Elife Aki'nin Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde yaptırdığı ev, elektrik kontağından çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. Şehit annesi Elife Aki, "Oğlumun şehit aylığından biriktirdim parayla bu evi yaptım ama tüm eşyalarım kül oldu. Yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.

ELEKTRİK VERİLDİ
1994 yılında Van'ın Çatak ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Hacı Mustafa Aki'nin annesi Elife Aki, oğlunun kendisine bağlanan şehit aylığını biriktirerek Savrungözü mevkisine ev yaptırdı. Kış aylarında kar kalınlığının 2-3 metre olduğu bölgede elektrik verilmemesine rağmen 20 Mart günü elektrikler açıldı. Ana elektrik hattından çıkan kıvılcımlar şehit annesi Elife Aki'ye ait evde yangına neden oldu.

SÖZ VERDİLER KARŞILAMADILAR
Kısa sürede tüm eve sıçrayan yangın sonucunda ev ve evde bulunan tüm eşyalar yandı. Yaklaşık 150 bin TL zararın olduğu evde elektrik dağıtım şirketi yetkilileri önce yangının sorumluluğunu aldıklarını ve zararın karşılanacağını belirtmelerine rağmen daha sonra zararın karşılanmayacağına dair Elife Aki'ye tebligat gönderdiler.

"YARDIM BEKLİYORUM"
Şehit oğlunun maaşıyla ev yaptırdığını belirten Elife Aki "Dişimizden tırnağımızdan arttırdığımız parayla bir ev yaptırdık. O da bu şekilde yandı. Biz elektrik kapatıp ayrılıyoruz evden. Normalde kışın elektrik verilmez. Elektrik verilmiş evde yangın çıkmış. Bir daha da ev yaptıracak durumum yok. Tüm ev eşyalarım da yangında yandı. Yetkililerden yardım bekliyorum ben" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit oğlunun maaşıyla yaptırdığı ev kül oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN