Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Annelerin isimleri fidanlarla yaşayacak

Adalet Ormanı’nda anneler için 571 fidan toprakla buluştu. Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, “Herkes annesi anısına diktiği fidana sahip çıksın, onu yaşatsın istiyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 11.10.2019
Annelerin isimleri fidanlarla yaşayacak
Adana Cumhuriyet Başsavcılığının, Türkiye'nin sahip olduğu orman alanlarını arttırmak, gelecek nesillere daha yeşil, temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmak amacıyla oluşturduğu Adalet Ormanı'na, tüm annelere ithafen 571 fidan dikildi. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce başlatılan "Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi" kapsamında Çukurova ilçesi Kabasakal Mahallesi'nde oluşturulan Adalet Ormanı'nda, Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

KATILIM YÜKSEK OLDU
Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayan etkinliğe; Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Başsavcı Vekili Atilla Rahimi, Ceza İnfaz Kurumlarından Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Necati Kazak, Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, hakimler ve Cumhuriyet Savcıları katıldı.

CAN SUYU VERDİ
İlave edilen alanlarla kapsadığı alan 10 dönümden 100 dönüme çıkarılan Adalet Ormanı'na, Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan hükümlüler ile hakimler ve Cumhuriyet Savcıları tarafından, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) annesinden bugüne kadar ebediyete intikal etmiş ve şu an hayatta olan tüm annelere ithafen 571 adet defne, fıstık çamı, harnup ve zakkum fidanı dikildi. Etkinlikte 2 defne fidanı diken Başsavcı Yurdagül, fidanlara can suyu verdi. Cumhuriyet Başsavcısı Yurdagül, orman varlığının artırılması ve korunmasının önemine işaret ederek, fidan dikmenin milli bir görev olduğunu belirtti. Peygamber Efendimiz'in de "Kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz" hadisi şerifi ile doğayı ve çevreyi korumaya yönelik hassasiyetini gösterdiğini ifade eden Yurdagül, "Burada toprakla buluşturduğumuz fidanları, Peygamber Efendimiz'in annesinden bugüne ebediyete göç etmiş ve hayatta olan tüm annelerimiz için dikiyoruz. Fidanların sayısını da bu yüzden 571 olarak seçtik" dedi.

FİDANINIZA GÖZÜNÜZ GİBİ BAKIN
Hakim ve savcılardan diktikleri fidanlara sahip çıkmalarını isteyen Yurdagül, "Yakın dönemde birkaç meslektaşımız annesini kaybetti. Biz de geçen yıl Adana'ya tayin olmadan önce annemize son görevimizi yapıp gelmiştik. Üzerinden bir yıl geçti. Gerçekten eksikliğini çok hissediyoruz. Hayatta olan annelere Allah uzun ömür versin, ahirete göç edenlere de Allah rahmet etsin. Bugün burada diktiğimiz fidanların üzerine, diken kişinin annesinin isminin yazılı olduğu plakalar yapıştıralım istiyoruz. Böylece herkes annesi anısına diktiği fidana sahip çıksın, onu yaşatsın istiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annelerin isimleri fidanlarla yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN