Türkiye'nin en iyi haber sitesi

polisinden çocuklara masallar

’da 3 çocuk annesi kadın polis memuru Semra Ağaya, çocuklarına, başlarına bir şey geldiğinde ne yapmaları gerektiğini anlattığı masalları kitap haline getirdi

Giriş Tarihi: 3.12.2019
Adana polisinden çocuklara masallar
Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru 3 çocuk annesi Semra Ağaya, 'Masallardan Gerçek Hayata' adlı masallardan oluşan boyama kitabı, anaokullarında dağıtılıyor. Kitap dağıtımı sırasında çocuklarla yakından ilgilenen Semra Ağaya, onlara kitaptan masallar okudu.

EMNİYET MÜDÜRÜ TALİMAT VERDİ
Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, 17 Temmuz'da Şehit Erkut Akbay ile Çamlıbel mahallelerindeki uygulamaya katılan ekipleri denetledi. Aktaş, mahalle sakinleriyle sohbet ederken, bir anne yaramazlık yapan oğluna ekipleri gösterip, "Seni polislere veririm" diye onu korkutup sakinleştirmek istedi. Bu olaydan etkilenen Aktaş, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Semra Kan'a; çocukların polisten korkmadan yardım isteyebilmelerini sağlayacak bir proje geliştirilmesi talimatını verdi. 'Güvenli Gelecek Güvenli Ellerde Projesi' kapsamında masallarla bütünleştirilen bir boyama kitabı hazırlanması kararlaştırıldı. Bir oğlu kendisi gibi polis olan 3 çocuk annesi Semra Ağaya, sadece çocukların herhangi bir olayda ne yapmaları gerektiğini anlatmakla sınırlı kalmayıp, onlara kendilerini bir nasıl koruyacaklarını anlatıp, hayvan sevgisini de aşılayan masallar kaleme aldı. 'Masallardan Gerçek Hayata' adı verilen kitap, tam bin adet basıldı.

ANAOKULLARINDA DAĞITILIYOR
Polisin her zaman çocukları koruyup kollamak için çalıştığı, yaşlılara olan saygısı, hayvan sevgisi gibi miniklerin dikkatini çekecek birçok toplumsal değerleri içeren masallar, Uzman Psikolog Fırat Gözoğlu tarafından da onaylandı. Kitap, kent genelinde anaokullarında dağıtılmaya başlandı. Çocuklarla yakından ilgilenen Semra Ağaya, onlara kitaptan masallar okudu. Ağaya, "Bu kitapla çocukların ailelerinden sonra onları her türlü kötülükten koruyacak polis ağabey ve ablalarının olduğu bilincini aşılamaya çalıştım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana polisinden çocuklara masallar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN