Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik Ve Toptancılık Sınavı Başvuruları Başladı

Giriş Tarihi: 6.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:43
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, kendi resmi Web sitesinde bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık sınavı başvurularını başladığını duyurdu.
Çiftçileri bilgilendiren Hakkari Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün açıklamasında,”Bitki koruma ürünlerinin toptan ve perakende satılması ile depolanması hakkında yönetmeliğin 6’ncı maddesinin birinci fıkrasının (C) bendinde belirtilen bitki koruma ürünleri bayi veya toptancı izin belgesi talebinde bulunanlara 2015 yılında uygulanacak sınav, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce 13 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır” denildi.
Açıklamanın devamında ise, ”Sınava girmek isteyen adayların, il müdürlüğümüze 24 Nisan 2015 tarihine kadar bilgi ve belgelerle müracaat etmeleri gerekmektedir. İstenilen belgeler ise diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı sureti, transkript sadece teknikerler için bitki sağlığı ile ilgili dersi aldığını gösteren belge, T.C. kimlik numarası, 2 adet vesikalık fotoğraf ile başvurmaları gerekir" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitki Koruma Ürünleri Bayilik Ve Toptancılık Sınavı Başvuruları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN