Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merzan Mahallesi Yolu Onarılmayı Bekliyor

Giriş Tarihi: 9.10.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 12:00
Merzan Mahallesi Yolu Onarılmayı Bekliyor
’de toz bulutundan geçilmeyen Merzan Mahallesi yolu onarılmayı bekliyor.
Bir zamanlar asfalt olan ancak ağır kış şartlarında tahrip olan Merzan Mahallesi yolunda açılan çukurların belediye tarafından defalarca onarılmasına rağmen yol daha fazla dayanamayarak yeniden tahrip oldu. Bir zamanlar dökülen asfaltın tamamen yerinden kalkması sonucu toprak olan yolda araçların geride bıraktığı toz bulutundan vatandaşlar rahatsız olurken, yol kenarındaki meyve bahçelerinin ise zarar gördüğü ifade edildi.
Merzan Mahallesi sakinleri, özelikle Yukarı Merzan Mahallesi yolundaki asfaltın tamamen tahrip olduğunu söylediler. Mahalle sakinleri, “Birkaç yıl önce yolun asfaltlanması ile birlikte rahat nefes aldık. Ancak ağır kış şartlarına daha fazla dayanamayan yoldaki asfaltın bir kısmı söküldü. Yolun bir tarafı asfalt diğer tarafı ise toprak. Yol belirli aralıklarla bu durumdadır. Belediye ekipleri geçit vermeyen çukurları doldursa bile araçların geride bıraktığı toz bulutu mahalleyi yaşanılmaz bir hale getirdi. Burada birçok okul var ve kurumların binaları var. Sadece mahalle sakinleri yok. Köy yolları bile asfaltlı iken Mezran Mahallesi yolu halen topraktır. Yol toprak ve tahrip olduğu için ticari taksi sürücüleri bile artık mahallemize yolcu taşımıyor. İlgili kurumlardan isteğimiz yolun bir an önce asfaltlanmasıdır” şeklinde konuştular.
Belediye Başkanlığı yetkilileri ise, söz konusu mahalle yolunu defalarca onardıklarını belirterek, imkanlar çerçevesinde bir çözüm bulmaya çalışacaklarını ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merzan Mahallesi Yolu Onarılmayı Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN