Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Bozulan Yollar Onarılıyor

Giriş Tarihi: 20.10.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 11:46
Hakkari’de Bozulan Yollar Onarılıyor
Belediyesi, altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yolları onarmaya başladı
Hakkari Belediyesi, kent merkezinin çeşitli bölgelerinde yapılan altyapı çalışmalarından dolayı yollarda meydana gelen tahribatların giderilmesi için çalışma başlattı. Bu kapsamda yolların onarılması için Hakkari Belediye Eş Başkan Yardımcısı Behçet Kanat’ın koordinasyonunda görev alan Hakkari Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilk olarak kentin Yeni ve Gazi mahallelerinde çalışma yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Yeni Mahalle’de yaptığı çalışmalarda, mahallenin Gültekinler semtindeki yol güzergahında belirlenen bozuk satıhların asfaltla kaplanması için önce iş makineleri ve personellerle yol zemininde düzenlemeler yapıldı. Bozuk satıhlı yerlerde yapılan düzenlemeler sonrasında yola asfalt dökülerek onarıldı.
Bir diğer çalışma bölgesi olarak belirlenen Gazi Mahallesi’nde ise, çalışma yapan ekipler mahallenin Tuncerler semtindeki rampa yolda döşeli kilit taşlarının zemin kayması nedeniyle bozulan kısmını onardı.
‘İKİ YIL İÇERİSİNDE ALTYAPI TAMAMEN DEĞİŞECEK’
Bozulan yollar ve onarım çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Belediye Eş Başkan Yardımcısı Behçet Kanat, “Bu yıl başta sürücüler olmak üzere vatandaşlarımızdan yollarla ilgili çeşitli şikayetler aldık. Birçok vatandaşımızın da desteğini gördük. Sizlerde takdir edersiniz ki, altyapı gibi bir hizmetin hayata geçmesi için yolların yıkılması, bozulması kaçınılmazdır. Su sorunu çözmek için çalışmalarını yaptığımız su hattı şebeke döşemesi için kazı çalışmaları yapılmak zorundadır. Yolları kazmadan döşemelerin yapılması imkansız. Belediyenin de gücü ve imkanı bellidir. Elimizden gelen gayretle halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Biraz sabırlı olmamız gerekiyor, çok güzel bir atasözü var, ‘sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır.’ Vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını diliyorum. Allah’ın izni ile önümüzdeki iki yıl içerisinde Hakkari’nin altyapısını tamamen değiştireceğiz. Yolları da bozacağız, gerekirse kaldırımları da yıkacağız. Oluşturduğumuz koordinasyon ile ekiplerimiz kentin çeşitli bölgelerinde yol ve kaldırım onarım çalışmalarını sürdürüyorlar. Altyapı hizmetlerinden dolayı bozulan yolları kış gelmeden onarmaya çalışacağız. Bize güvenip destek verenleri mahcup etmeyeceğiz inşallah” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari’de Bozulan Yollar Onarılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN