Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arsuz’da Çok Amaçlı Semt Pazarı Projesi

Giriş Tarihi: 23.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 16:50
Arsuz’da Çok Amaçlı Semt Pazarı Projesi
Arsuz Belediyesi, hem esnafın daha sağlıklı şartlar altında hizmet vermesini sağlamak, hem de vatandaşların rahat ve hijyenik bir ortamda alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla yeni semt pazarlarının yapımı için harekete geçti.
Biri Karaağaç Mahallesi’nde, diğeri Arsuz merkezinde yapılacak olan iki ayrı semt pazarı, çok amaçlı olarak da kullanılabilecek ve birçok sosyal etkinliğe de ev sahipliği yapabilecek. Karaağaç Mahallesi’nde yapılacak olan yaklaşık 6 bin metrekarelik alana sahip semt pazarı yerini başkan yardımcısı Sedat Deveci ve Fen İşleri Müdürü Koray Mazmancı ile birlikte inceleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, yeni semt pazarlarının kullanım rahatlığı bakımından pazarcı esnafı ve vatandaşlar tarafından çok beğenileceğine inandığını söyledi.
Halkın daha hijyenik şartlarda alışveriş yapmalarını sağlamak, esnafın da daha sağlıklı bir şekilde hizmet verebilmesine olanak tanımak için semt pazarları projelerini hayata geçirmek için ilk adımın atıldığını söyleyen Culha, “Amacımız, vatandaşların kışın yağmur ve çamur, yazın ise kavurucu sıcaklardan korunarak alış veriş yapmalarına imkan sağlayacak mekanlar oluşturmaktır. Karaağaç’ta 5 bin 770 metrekare alan üzerine kurulacak olan semt pazarımız, park yeri ve sosyal alanlarıyla birlikte yeni bir yaşam alanı oluşturacak. 3 bin metrekarelik otopark alanı, 2770 metrekare alana 90 adet tezgah, 10 wc, zabıta ofis binası, 56 metrekare’lik dinlenme tesisi ve kafeteryasıyla birlikte semt pazarımız tamamlanınca hem alışveriş için gelen vatandaşlarımız rahat edecekler, hem de pazarcı esnafımız modern bir mekanda satışlarını gerçekleştirebilecekler” dedi.
Semt pazarı yerinin ardından, Akçalı’da kurulacak olan çöp aktarma tesisinde de incelemelerde bulunan Başkan Nazım Culha Arsuz’u vahşi çöp depolama yönteminden kurtarmak için başlattıkları çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arsuz’da Çok Amaçlı Semt Pazarı Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN