Yaralı Kızıl Şahin Tedavi Altına Alındı

Giriş Tarihi: 23.2.2015 12:08
Yaralı Kızıl Şahin Tedavi Altına Alındı
’da uçtuğu sırada bir duvara çarparak kanadı kırılan ve uçamaz hale gelen kızıl şahin tedavi altına alındı.
Melekli beldesinde yaşayan vatandaşlar, yolda uçmaya çalışan bir şahin görünce durumu Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. İhbarın üzerine beldeye giden görevliler, kızıl şahini yaralı halde teslim aldılar. Yapılan ilk incelemede uçtuğu sırada duvara çarptığı belirlenen şahinin, bu nedenle kanadının kırıldığı ve uçamaz hale geldiği tespit edildi. İlk müdahalesi burada yapılan kızıl şahin, tedavisinin tamamlanması amacıyla Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gönderildi.
Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, yaralı şahini tam zamanında bulduklarını ve bu nedenle duyarlı vatandaşlara teşekkür ettiğini söyledi. Kuş türleri için kanatlarının hayati önem taşıdığını vurgulayan Türkoğlu, "Vatandaşımızın ihbarı üzerine hemen olay yerine gittik. Çarpma nedeniyle kanadının ucu kırılmış. Bu yüzden uçamıyor. İnşallah Kars’ta gerekli tedaviler yapıldıktan sonra iyileşecek" dedi.
Türkoğlu, şahinin iyileşme sürecinin yaklaşık bir ayı bulabileceğine işaret ederek, "İlk olarak röntgeni çekilecek. Veteriner hekimler gerekirse ameliyatını yapacak. Daha sonra da iyileşmesini bekleyeceğiz. Tamamen sağlığına kavuşunca bulunduğu yerde doğaya salacağız" diye konuştu.
Kent merkezinde keklik satan bir kişinin yakalandığını da belirten Türkoğlu, kanadı kesilen iki kekliğin de kızıl şahinle beraber Kars’a gönderileceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaralı Kızıl Şahin Tedavi Altına Alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN