INSTAGRAM HESAP DONDURMA, KAPATMA VE SİLME İŞLEMLERİ

Instagram dondurma işleminizi bu sayfa üzerinden kısayoldan yapabilirsiniz. Instagram'ın uygulamasında yer almayan bu seçenek kullanıcıları da araştırmalara sürüklüyor. Instagram hesap dondurma sayfamız ile hesabınızı ister geçici olarak dondurabilir, isterseniz kalıcı olarak silebilirsiniz. Instagram dondurma linki 2021 ile hesabınızı dilediğiniz an dondurabilirsiniz. Aşağıda yer alan ''Instagram Dondurma'' ve ''İnstagram Silme'' butonlarına tercihinize göre tıklayarak doğrudan hesap işlemleri sayfasına gidiniz. Ayrıntılı olarak bilgi almak için ise Instagram nasıl dondurulur ve Instagram nasıl silinir sorularının cevabına da bu sayfa üzerinde yer verdik. İşte, 2021 İnstagram dondurma, kapatma, silme linki...

İNSTAGRAM DONDURMA VE İNSTAGRAM SİLME LİNKİ 2021

Instagram hesap dondurma işleminin uygulama üzerinden yapılamaması, kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor. Instagram’ın yardım sayfası olan “help.instagram” adresinde işlemler yer alsa da hesabını geçici olarak dondurmak isteyen kullanıcılar, mobil cihazları ya da bilgisayar üzerinden doğrudan İnstagram dondurma linkine erişim sağlayarak kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmek istiyor. Instagram dondurma nasıl yapılır sorusuna yanıt arayanlar için yukarıda paylaştığımız link üzerinden işlemlerin nasıl yapılacağını burada yer alıyor.

GEÇİCİ INSTAGRAM DONDURMA İŞLEMİ

Instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:
  • Instagram hesabınıza cep telefonu ya da tablet gibi mobil akıllı cihazlarınızdan birinin tarayıcısı ya da bilgisayar aracılığıyla giriş yapın. Instagram hesabını uygulama üzerinden dondurmak, kapatmak ya da silmek mümkün değil.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın.
  • Ekranı aşağıya doğru indirdiğinizde “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısını göreceksiniz. İşlemlere devam edebilmek için bu seçeneği tıklayın.
  • Instagram bu aşamada tarafınıza “Hesabını neden kapatıyorsun” sorusunu yöneltecek. Açılır menü aracılığıyla hesabınızı kapatma sebebini İnstagram’a iletin.
  • Hesabı geçici olarak kapat yazısına tıkladığınızda hesabınızı dondurma işlemini tamamlamış olacaksınız.
Tüm bunların yanı sıra yukarıda yer alan link aracılığıyla doğrudan dondurma işleminin gerçekleştirildiği sayfaya gidebilirsiniz. Bu linke tıklayıp giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan adımları tamamlayarak dondurma işlemini daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

DONDURULAN INSTAGRAM HESABI NASIL AÇILIR?

Geçici olarak dondurduğunuz İnstagram hesabınızı yeniden açmak için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. Kullanıcı adı ve şifreniz ile İnstagram’a giriş yaptığınız takdirde hesabınız otomatik olarak aktif hale gelecektir.

INSTAGRAM DONDURMA SÜRESİ NEDİR?

Instagram hesabınızı donduran kullanıcılar, uygulama tarafından belirlenen süreden önce hesabını tekrar aktif hale getirmek istediğinde “hatalı kullanıcı adı veya şifre” uyarısı ile karşı karşıya geliyor. Bu durumda panik yapmaya gerek yok. Yaklaşık 24-48 saat aralığında bir süre geçtikten sonra tekrar deneme yapabilirsiniz.

Bununla birlikte dondurduğunuz Instagram hesabınızı aktif hale getirdikten sonra tekrar dondurmak isterseniz bu işlem için 7 gün beklemeniz gerekir.

INSTAGRAM HABERLERİ