İnstagram Hesap Dondurma

İnstagram dondurma işlemi yaparak hesabınızı geçici bir süreliğine kapatabilirsiniz. İnstagram hesap dondurma sonrası dilediğiniz zaman ise hesabınızı açabilirsiniz. Bu işlemlerin tamamını sabah.com.tr'nin İnstagram hesap kapatma ve dondurma sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda yer alan iki seçenekten birisine tıklayarak geçici ya da kalıcı hesabınızı dondurabilirsiniz.

Instagram dondurma linki, uygulamada bu işlemi gerçekleştiremeyenler tarafından kullanılıyor. Birkaç adımda kolayca Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirebileceğiniz bu linke hem bilgisayardan hem de telefondan giriş yapabilirsiniz. Hesabını bir süreliğine askıya almak isteyen kullanıcıların çoğu bir hafta beklemeden İnstagram dondurma işlemini gerçekleştirmek istiyor. Bu noktada, platformla ilgili olarak Instagram dondurma nasıl yapılır, hesap nasıl askıya alınır gibi sorular yanıt arıyor. Instagram hesap dondurma linki aracılığıyla hesabınızı geçici ya da kalıcı olarak dondurabilirsiniz!

Geçici İnstagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram kullanımına geçici olarak ara vermek isteyen sosyal medya kullanıcıları, geçici İnstagram hesabı dondurma işlemi için platformdaki ilgili ayarları araştırıyor. Instagram uygulamasında böyle bir buton yer almadığı için bilgisayardan ya da telefondan Instagram hesabı geçici olarak nasıl dondurulur sorusu bu işleme dair araştırmalar arasında yer alıyor. Yukarıda yer alan pembe butona tıklayarak hesabınızı dondurabilir, mavi linke tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz. İnstagram hesap silme ve Instagram hesabı dondurma işlemleri için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde;

➜ Yukarıdaki ilgili linke tıklayarak öncelikle giriş işleminizi gerçekleştirin.

➜ Ardından sağ üstte bulunan "Profili Düzenle" linkine tıklayın.

➜ Daha sonra "Hesabımı geçici olarak kapat" seçeneğine tıklayın.

➜ Bir sonraki adımda, "Hesabını neden kapatıyorsun?" sorusuyla karşılaşacaksınız. Açılan ekrandaki hesap kapatma nedenlerinden birini seçin.

➜ Son adımda, "Hesabı Geçici Olarak Kapat" butonuna tıklayın. Bu adımları tamamladığınızda Instagram hesap dondurma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Dondurulan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Dondurulan Instagram hesabının geri alınıp alınamayacağı da bu işlemi gerçekleştiren kullanıcıların değindiği konulardan biridir. Dondurulan hesabı geri almak için izlenecek adımlar oldukça basit. İnstagram hesabı geri alma işlemi için hesabınıza aynı giriş bilgileriyle giriş yapmanız yeterli olacak. Eğer hesabınıza yeniden giriş sağlamazsanız hesabınız bir sonraki girişinize kadar kapalı kalacak.

Instagram dondurma kaldırma ya da İnstagram dondurma açma olarak adlandırılan bu işlem için hesabınıza giriş yapmanız yeterli.

Instagram Dondurma Süresi Ne Kadar?

Instagram dondurma işleminden sonraki 24 saat içinde hesabınıza giriş yapmaya çalışmanız halinde hata almanız muhtemeldir. Zira minimum geçici Instagram dondurma süresi 24 saattir. Bu süre içinde hesabınız pasife alınacağından girişiniz engellenecektir. Ancak bu durumla karşılaştığınızda panik yapmamalı, işlemin üzerinden 24 saat geçtikten sonra giriş yapmayı yeniden denemelisiniz. 24 saat geçmesine rağmen yine hata alıyorsanız işlemden 48 saat sonra tekrar denemelisiniz.

Bu süreci geçtikten sonra ise dilediğiniz zaman hesabınızı açarak yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

***Ayrıca; dondurduktan sonra aktif hale getirdiğiniz hesabınızı yeniden dondurmak için de 7 gün beklemeniz gerekmektedir.***

Kalıcı İnstagram Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya hesaplarını kapatmak ya da sosyal mecradaki varlığını yeni bir hesapla sürdürmek isteyen kişiler için Instagram hesabını kalıcı olarak silme işlemi de bir yöntemdir. Kalıcı Instagram silme işlemi için yukarıda yer alan "Instagram silme" linkine tıklamalısınız. Akabinde uygulamanız gereken adımlar şu şekilde;

➜ Öncelikle açılan ekranda hesabınıza giriş yapın.

➜ Ardından "Hesabını neden silmek istiyorsun?" sorusuna uygun yanıtı verin ve ilgili kutucuğa yeniden şifrenizi girin.

➜ Daha sonra "Sil" butonuna tıklayın.

➜Bu aşamaları tamamladığınızda Instagram hesap silme talebiniz platform tarafından işleme alınacak. Ancak bu fikrinizden vazgeçmeniz ihtimaline karşı 28 gün cayma hakkınız bulunuyor. Eğer 28 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız hesap silme talebiniz ortadan kalkacak. Eğer bu süre zarfında hesaba giriş yapmazsanız 28 günün sonunda hesabınız tamamen kapanacak. Kullanıcı adınız, gönderileriniz ve direkt mesaj kutunuzdaki mesajlaşmalarınız tümüyle yok olacak.